колку далеку е казино од мојата локација

без депозит бонус 888 казино

Антонио Buonanno води финалниот 79 играчи на почетокот на Ден 3 на партија покер во Светот Покер Турнеја Заслуги Класичен Северна Кипар Главниот Настан.Сем Trickett, Тоби Луис и Софија Lovgren се исто така во раздорот.Антонио Buonanno е единствениот играч останатите во партијата покер Светот Покер Турнеја (WPT) Заслуга Класичен Северна Кипар кој има над 400,000 чипови.Па, како тој го направи тоа? "Не пресметка раце.Јас само освоено многу малку садови," Buonanno ми кажа, како што тој bagged неговите чипови се појавува на крајот на Ден 2 колку далеку е казино од мојата локација. Тоа е многу малку садови.Големите оџакот нема да фаза Buonanno, по сите, тој има направено на конечната табела на Светската Серија на Покер (WSOP) $5K настан, и освои Европската Покер Турнеја (EPT) Гранд Финалето во Монте Карло за $1.7 милиони и промени, но тоа ќе биде интересно да се види како тој го има тоа како ние главата во пари колку далеку е најблиску казино да branson мисури. 45-играчи се случува да се плаќа, и последен пат ги гледав во часовникот, имаше 79-играчи останатите но вие не треба да се запамети дека може да ми биде малку надвор, бидејќи износот на чад во собата, ме прави слепи.Тоа е најголемата полето од WPT почна да држи Главниот Настан е во Кипар, назад во Сезона VII и имате контроверзниот повторен влез клаузула да се заблагодарам за поместена наградата басен.Некои професионалци не би сакал тоа, но гајле дали тие го користат.На Hendon Моб на крајот ќе покаже дека имало 404 учесници, и 94 од нив биле повторно записи.Па додека може да се разбере рекламации за кои во овој формат на покер плаши bejesus надвор од аматери, тоа се случува да се земе многу храбар покер оператор да се откажат од нив.Тоа е за сите пари, мед.Приклучи Buonanno во текот на Денот 3 меша се и некои многу талентирани играчи, некои големи имиња, и неколку unknowns со купишта дека личи на богатите деца Лего сет.Сем Trickett има неговото око на неговата прва голема титула по завршувањето на денот на 241,000 чипови.На Еверест Про имаше прилично лесно табелата за најголем дел од денот, и да го освои најголемиот број на критични садови дека тој бил вмешан во без депозит бонус австралија казино.

Trickett е меѓу еден соберат на Британскиот играчи во потрага да се направи длабока работи.Тоби Луис претвори сад во блиска до 300,000 без едвај кршење чекор, Оливер Цена coolered Aliaksei Boika во прегратка тој тенџере: АА v AKs да заврши на 318,000, и Луис Salter, Дани Laming и Даниел Rudd, исто така, ќе се врати на Ден 3. На 888 Тим Про, Софија Lovgren, имаше несреќа на трошење на почетокот на дел од Ден 2 во седиштето на директна право на нејзиното момче, Luca Moschitta.Италијанската бидејќи неговите кралевите разбиена да се стави крај неговите турнир надежи, но талентирани Швеѓанец останува во микс со 126,000 без депозит бонус 888 казино.

И она што за луѓето кои биле таму, направено тоа, а го купи t-shirt со, "јас сум WPT Шампионите Клуб член" што е напишано на тоа?Постојат двајца поранешни шампиони, уште во трчање.Сезона X WPT Прага победник, Андреј Pateychuk, има 69,500 чипови, и Сезона IX WPT Виена шампион, Дмитриј Gromov, има 59,000 чипови.Ден 3 ќе започне во 13:00 (по локално време) и можете да ги следите сите турнир моменти, напишана од твое навистина, во текот на WPT Живеат Ажурирања Блог.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre без депозит бонус 888 покер.