покер toernooi холандија казино венло

дувачкиот слот сирење главата на завртката

Цезар Забава Корп рече вторник казино компанијата нето загуба, се намали во четвртиот квартал, но во Дресот на игри гигант нарекува годината успех по стечај поднесување на својот најголем оперативни поделба.Компанијата, која работи девет места на или во близина на Газа, рече нето приходи за кварталот кој заврши Декември покер toernooi холандија казино венло. 31 беше $1.12 милијарди долари, што претставува зголемување од 8,7%.Компанијата е нето приходи за сите на 2015 зголеми за 14.7% на $4.5 милијарди долари.Цезар рече дека неговата нето загуба во четврт беше $76 милиони евра, споредено со загубата $262 милиони пред една година.Цезар извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora се вели во соопштението на компанијата имаше својата најдобра целосна година на оперативни резултати од 2007 година.

Цезар Забава Оперативни Co., кој компанијата се сместени во Глава 11 стечај реорганизација 13 месеци, беше исклучен од пријавените резултати.Оперативниот единица ги вклучува речиси две дузина регионални казина, заедно со Цезар Палата, Цезар Атлантик Сити и Harrah ' s Рено.Кога работат единица нето-приходи од $4,7 милиони беше factored во резултатите на компанијата целокупната 2015 нето-приходи зголемен за 6% на $9.05 милијарди долари дувачкиот слот сечилото осигурач допрете го. Frissora кажано аналитичари за време на конференциски повик да се дискутираат резултатите што тој не би адреса за било какви прашања за стечај реорганизација, кој се очекува да се заклучи некаде ова лето.Цезар се надева да се намали речиси $10 милијарди долари на division $19.6 милијарди на долгорочни должнички со поделбата на оперативниот единица во работењето на компанијата и недвижен имот и инвестиции доверба дувачкиот плоча за да се покријат mail слот.
Frissora рече високото хотел приходи, вклучувајќи двојно-цифрен зголемување на просечната дневна соба стапки, беа причините за 2015 финансиски резултати.Тој рече дека Цезар' целосна година на парични текови се зголеми 46.1% на $1,3 милијарди.Тој рече дека компанијата "надмината" внатрешна очекувања.Во текот на конференцискиот повик, Frissora наведени некои од компанијата оперативни моменти во 2015 година, вклучувајќи заштеди во напорите, што резултираше во $350 милиони во дополнителни парични текови.Тој рече дека во крајна линија, исто така корист од целосна година на работење од Cromwell и Linq хотели во Лас Вегас и Потковица Казино Балтимор. "Остануваме фокусирани на извршување на балансирана агенда на подобрување на приходите раст додека возите зголемена продуктивност за подобрување на маргините и за готовински текови," Frissora рече.Тој, исто така, наведени се неколку капитални подобрување напори за наредната година.Цезар планови за реновирање некои 4,800 хотелски соби во своите Лента места, вклучувајќи Планета Холивуд, Париз Лас Вегас и Harrah ' s во Лас Вегас.Друг 900 хотелски соби ќе се надгради во регионалните пазари, вклучувајќи ги нејзините Biloxi, Мис., имотот и Цезар Атлантик Сити дувачкиот слот сирење главата на завртката. Frissora рече Цезар вели дека се обидува да ја "ре-стимулирам" своите основни слот играч и да се зголеми бизнис од илјадагодишната коцкари со додавање нова табела игри со страна wagers и воведување на новите одобрени вештина-базирани слот машини.Акции на Цезар биле долу 21 центи или 2.72 проценти за затворање на $7.52 на Nasdaq. qt повик слот секој втор.