вечера и шоу ѕвезда казино голд коуст

коцкање во текот на covid-19 криза - причина за загриженост

WSOP.com исто така, ќе се нуди играчи шанса да победи $10,000 Светската Серија на Покер Европа Главниот Настан седиште во пресрет на октомври е турнир во Париз. Од 9:19 am PT на четврток, секој во рамките на државните граници, кои се на возраст над 21 година и во поседување на мобилен телефон ќе биде во можност да игра за вистински пари во WSOP.com вечера и шоу ѕвезда казино голд коуст.

"Ние ќе мост земјиште-базирани онлајн игри на начин на кој никогаш не беше видел." Цезар Интерактивна Забава беа создадени во текот на 2009 година како онлајн рака на игри, хотелски и туристички компанија Цезар Забава.. На располагање и за PC и Mac корисници, WSOP.com вистински пари покер ќе им понуди пари игри, седат & go е, сателити и мулти-табела за турнири полна маса и кратки раце граница и no-limit hold ' em, како и Omaha, Omaha Hi-Lo и Седум Картичка Студ игра. Сајтот е главната започне промоцијата ќе биде WSOP.com Онлајн Првенство, серија од девет турнири со $500,000 во додава пари коцкање динамика на macao чудо.
Цезар Интерактивна Забава ќе одат во живо со вистински пари онлајн покер во Невада, на 19 септември користење на нивните Збор Серија на Покер бренд. Цезар Интерактивна Забава извршен ДИРЕКТОР Mitch Garber рече: "Ова е историски момент за нашата компанија коцкање за време на заклучување во јужна африка. Играчите ќе бидат возраст-потврдена и vetted преку процес на "одговорен игри скрининг".

"State-of-the-art покер нуди од еден од најпознатите основана и регулирани оператори во сад е конечно тука коцкање во текот на covid-19 криза - причина за загриженост. Првичното лансирање ќе биде во Областа Пробна фаза на развој, при што времето на Цезар и релевантните Невада регулаторните тела ќе се внимателно ги следиме сите аспекти на работата, со регулаторите имаат одобрение текот на технологија и последниот збор за тоа дали производот може да се излезе од Судењето. "Ние се донесени во 43-годишниот Светската Серија на Покер бренд и во комбинација со Цезар Забава портфолио на средства да им обезбеди на потрошувачите, со што сметаме дека ќе биде незаменлива покер нуди да се задоволи денешниот технолошки такт на потрошувачите.