коцкање за време на заклучување во јужна африка

l'auberge казино lake charles отвори

И покрај глобалната пандемија расцепен преку гејминг индустријата во 2020 година, Vici Својства Inc.успеа да го затворите околу $4.6 милијарди долари на стекнување добивка и инвестиции.Шефовите на недвижности, инвестициони доверба, која делува како сопственик на неколку гејминг компании, велат дека тие не сте го направиле досега. "Таму нема никакви пазари, кои гледаме дека ние нема да студираат токму сега.Ние се допаѓа фактот што имаме избалансирани портфолио," Vici Претседател и Главен Оперативен Директор на Џон Payne, изјави во петок наутро заработка повик.
"Ние ќе продолжиме да се претвори во текот на секоја карпа и се погледне можности во сите игри пазари." "Биг верници" во Лас Вегас Vici, која е сопственик на недвижен имот поврзани со 28 игри својства низ земјава, објави 57 проценти од година-over-година зголеми приходите во четвртиот квартал.Вкупните приходи во 2020 година беше до 37 проценти до $1.2 милијарди долари во однос на годината пред тоа.Извршниот ДИРЕКТОР на Едвард Pitoniak да се припише на компанијата триумф во 2020 неговата tenants' ликвидност и лојалност кај игри клиенти. "Тоа е раст ние сме многу горди на, особено излегува од една година се толку тешки и толку темелно доминирана од страна на COIVD-19 криза", рече тој.На компанијата 2020 година се занимава вклучени стекнување на земјиште и недвижен имот и средства поврзани со Harrah 's во Њу Орлеанс, Harrah' s Laughlin и Harrah ' s Атлантик Сити и $80 милиони евра хипотека за заем да се Chelsea Докови Њујорк, својата прва инвестиција надвор од индустријата за игри.Тоа, исто така, најави 10.9 проценти дивиденда се зголеми во третиот квартал, еден од најголемите таа година меѓу Американските REITs со голема пазарна капитализација.Како на Декември коцкање за време на заклучување во јужна африка. 31, компанијата седеше на околу $1.9 милијарди долари во ликвидноста, $316 милиони на кој беше во паричните средства и паричните еквиваленти коцкање во текот на covid-19 криза - причина за загриженост. Pitoniak тој рече дека е убеден компанијата ќе биде во можност да се стави тој капитал да работат.Компанијата е отворена за идните придобивки во различни региони — вклучувајќи го и Јужниот дел на Невада. Payne рече шефовите на Vici, која е сопственик на недвижен имот под Цезар Палата и Harrah ' s во Лас Вегас, се "големи верници" во Лас Вегас' пазари, вклучувајќи го и центарот на градот, локалните жители и на Лента.Една потенцијална можност може да биде дополнителни продажбата од tenant Цезар Entertainment Inc., кој рече дека тој планира divest друг имот или две на Лента. Payne рече дека компанијата ќе продолжи разговорите со Цезар l'auberge казино lake charles вести. "Ако тие сакаат да се движат напред со продажба, ние сме очигледно многу заинтересирани во сопственик на недвижен имот, на оние на средства," Payne рече. "Ние како (Лас Вегас) на пазарот, и ќе продолжи да се види дали постојат можности за нас." Спортско обложување, Додека конкуренцијата во рамките на игри REIT простор е ограничен, Payne рече на индустријата перформанси во 2020 година би можело да го промени тоа. l'auberge казино lake charles отвори.