L'auberge казино lake charles вести

mgm grand casino спрингфилд маса

Овие денови, ќе можат да уживаат во спортско обложување во Њујорк северот на државата казина во безбеден и регулиран средина — но тоа се чини Adam Sandler не се на мемо.Во неговиот нов филм, Неисечени Камења, Sandler ѕвезди како loudmouth Њујорк jeweler со тенденција на висок ризик на вложување – по можност со туѓи пари – и bookmakers тој средби на патот се чисто од старомодни, homicidal различни.На приколката за Неисечени Камења беше објавен во текот на оваа недела, но критичарите се себе си за тоа, бидејќи своето деби во Telluride Филмски Фестивал во крајот на август, а особено за Sandler перформанси.На сабота Навечер во Живо на стипса има ditched неговата запознаени абразивни-но-loveable goofball schtick за нешто многу потемна во оваа опасна психолошки трилер, играње несовесно, авто-деструктивни antihero Хауард Ratner, заврши со злобна лицето коса.Неговата ефикасност е очигледно толку импресивни дека критичарите веќе фрлање околу фрази како "Оскар-достоен," и самиот филм во моментов има 95 проценти рејтинг на преглед агрегатор Скапани Домати.Успешниот инди директори на Safdie браќа (Добро Време, Небото, да се Знае Што) изјавиле дека Роберт Altman е класичен коцкање патот филм Калифорнија Подели на ум кога тие почнале со пишување на сценариото.Но, според критичарите, тие го трансплантиран дека мрачна комедија за коцкање во жешка Scorsese-eque Њујорк пејзаж, и го направи тоа уште потемна.Начин, начин потемна l'auberge казино lake charles вести. Ratner е успешен бизнисмен, но тој е, исто така, ништожно, очајно хаотичен, и perpetually истакна еден импулсивен коцкар постојано со потреба од неговата следна голема високо-удели резултат да го платат монтажа спортски обложувања долгови.Додека жонглирање жена кој го мрази него, една девојка што се инсталирани во слободно стан, и смртта закани од моб henchman, Ratner добива рацете на парче карпа вградени со вредни камења, што тој верува дека може да биде одговор на сите негови проблеми.Но, кога тој претстава која сама по тоа што во една од неговите најдобри клиенти, НБА легендата Кевин Garnett — тука играње на зголемена верзија на самиот себе — како добра среќа шарм за неговиот следен игра, сите пеколот паузи лабава.Бери Херц од Канада Свет и e-Mail се нарекува (во добар начин): "A 134-минута анксиозност напад преправен како на филм." Различни критичар Петар Debruge рече: "Стрижат Камења се чувствува како да се биде заклучен во внатрешноста на pinwheeling мозокот на еден лудак за повеќе од два часа и погоди што е: Тоа е гас!" Неисечени Камења ќе биде пуштен во кината на 13 декември. l'auberge казино lake charles отвори.