некои слот машини отворени од другите

смарагд одморалиште и казино такса за влез

Две висок профил мажите познат претежно за своите децении-долго евиденција на јавните услуги и малку помалку за што служи како советници на поголемите приватниот сектор субјекти – неодамна се приклучи на одборот на советници за astroturf онлајн-коцкање интерес група FairPlayUSA.Првиот е Том Риџ, поранешен војник, поранешен Congressman и поранешен гувернер на државата Пенсилванија кој во 2001 година беше назначен за прв шеф на нови Канцеларијата за Домашна Безбедност од страна на Соединетите американски Држави Претседател Џорџ Буш.Риџ служел во тој пост и потоа подоцна и како раководител на новосоздадените Одделот за Домашна Безбедност, крајниот резултат на единствениот најголем реорганизација на федералната влада уште од 1940 година.Риџ оставка во 2004 година на "да даде лични и семејни прашања повисок приоритет"; тој подоцна напишал во својата книга Тест на Нашата Пати дека неговата оставка беше навистина се мотивирани од страна на притисок од администрацијата да се подигне на нацијата за безбедност на сигнализација само напред на 2004 година, претседателските избори.Други тешки играч е Луис J некои слот машини отворени од другите. Freeh.Поранешниот федерален судија, ФБИ специјален агент и сад Адвокат, Freeh беше Директор на Федерално Биро за Истраги од 1993 до 2001 година некои слотови подобро од другите. За време на неговото време, на шефот на ФБИ биро постапува високо scrutizined истраги на Гранка Davidian инцидент во Waco, бомбардирањето во 1996 година Атланта олимписките Игри, и на Вен Хо Ли случај во Лос Аламос Националната Лабораторија. Freeh е ФБИ, исто така, се погрижил за приведувањето на Ted "На Unabomber" Kaczynski, како и имплементација на волкот е месојад програма да шпионира за е-пошта и електронски комуникации смарагд одморалиште и казино е-мејл адреса.
Freeh оставка во јуни 2001 година, и подоцна напишал книга, Мојот ФБИ, што беше многу критичен на Претседателот Бил Клинтон.Бидејќи напуштање на јавниот сервис, и мажите имаат направено добро за себе.Сртот е извршен ДИРЕКТОР на Риџ Глобал, кој се опишува себеси како "би-партизан, целосна услуга владата работи и прашањето менаџмент група со речиси 30 години практично искуство со законодавна, регулаторна и административна агенции на локално, државно и федерално ниво." Freeh, исто така, формирана од неговата сопствена консултантска фирма, Freeh Група Меѓународни Решенија, кој се опишува себеси како "независна глобално управување со ризик фирма" служат "разновиден опсег на организации во пресек на индустрии, работи за да го намалите ризикот во денешниот повеќе опасно и комплицирано глобалниот пазар." Иако Риџ фамозно се вели во интервју за Колбер Извештај ова лето дека тој е "не лобисти," тој е глава на Риџ Политика Група, што го прави своето пари лобирање од страна на владите за голем број на клиенти во различни индустрии.Според август 2, 2010 извештај во Питсбург Пост-Весник, Риџ е компании слета $900,000 договорот за консултантски работа со природни-гас индустрија е Маркел Шкрилци Коалицијата трговска асоцијација во Пенсилванија.Риџ не се регистрирате со државата лично да се лобира за индустријата, но две од неговите поранешни помошници од неговите денови како држава гувернерот служел како дел од Сртот Политика Група "законодавни застапување група" за природно-гас индустрија.Риџ, исто така, служи за одбори на директори на компании, вклучувајќи ги Home Depot, услужна компанија Exelon Corporation, и министерството за Одбрана изведувачот Savi Технологија.Исто така, Freeh не е лобист со строга дефиниција.Но, бидејќи напуштање на јавен сервис, тој има направено доста добро за себе како правен советник за кредитна картичка компанија MBNA и за Саудиска Арабија е Принцот Bandar бин Султан, и заработил места во одборот на директори на компании, вклучувајќи ги MBNA и фармацевтски гигант Бристол-Мајерс Squibb.Пред формирањето на Freeh Група Меѓународни Решенија, исто така тој седеше на бордот на советници за Gavel Советодавната Група, која се опишува себе си како "еден 'повик' група на поранешната Сојузна судиите кои може да обезбеди стратешки совети на корпорации и правни фирми на предвидените активности во деловни, судски постапки, и истраги," давање на "про боно услуги на странски влади, професионални организации, универзитети, и U смарагд одморалиште и казино такса за влез. Владини агенции" со членови кои "донесе богатство од искуство од Сојузниот клупата и услуга на највисоко ниво на влада." Овој технички разлика помеѓу чинот на лобирање влади и делото на советување групи кои лоби владите се вклопува совршено со FairPlayUSA е модус операнди.Во градина-различни малку Orwellian игра со зборови, FairPlayUSA повици себе "народот движење" покрај тоа што е финансиран од страна на две од најголемите светски казино корпорации и повици својата притисни за строги прописи поволна за оние компании "фокус на информирање и едукација на јавноста." Па кој подобро да имате на одборот од советот на групи, чија мисии на "намалување на ризикот во глобалниот пазар" и "владата работи и прашање менаџментот", кога преведени на едноставен англиски јазик, за да се обезбеди пристап до сали, јазик и култура на владата?Во прилог на Freeh и Риџ за семе пари обезбедени од страна на тули и малтер powerhouses Цезар и MGM треба да се гледа како демонстрација дека FairPlayUSA е сериозна за својата мисија на брзо добивање на строга регулација на Американската онлајн игри на пазарот.И нејзиното потпирање на натоварени термини како "Дивиот Запад атмосфера" и "сивата оператори" досега во изјави за печат покаже ангажирање истата тактика како Preet Bharara, САД Правобранител за Јужната Област на Њујорк кои се етикетирани Full Tilt Покер на "Понзи шема" на прес-конференција.Риџ и Freeh само дру знак износ на вниманието кога стигнаа на одборот со про-регулатива група бидејќи мејнстрим печатот е во суштина clueless кога станува збор за правната и политичката реалност на онлајн коцкање во Америка, а да не зборуваме не сака да навлегува во веб-политички врски што ги прави влијаат врз поволни регулација на пазари реална можност за големите компании.Ако Freeh и Риџ се вршат работата FairPlayUSA најмен од нив, тие ќе бидат како добри судии во игра хокеј: вие нема да го забележите им на сите.Вие само ќе се разбудите еден ден да се најде дека најголемата акциите на Американската онлајн игри на пазарот, а пазарот е тоа што само неколку кратки години пред биле demonized страна на владата на сад и притиснете кога тоа не се целосно игнорирани, одеднаш се во сопственост од страна на Цезар и MGM.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.