смарагд одморалиште и казино е-мејл адреса

на лебедово езеро

Sanfilippo, сепак, беше главната атракција смарагд одморалиште и казино е-мејл адреса. "Надвор од таа временска рамка, управување верува дека други можности ќе се презентираат и дека следејќи во близина на рок стратегија за тоа ќе се стави себеси во позиција да ги искористат предностите од нив кога ќе дојде време", рече ЈП Морган игри аналитичар Џо Greff, кој домаќин на појадок со Sanfilippo, Zahn и CFO Карлос Ruisanchez.Приходите од продажба на Lumiere Место во Св смарагд одморалиште и казино такса за влез. Врв Забава извршен ДИРЕКТОР Ентони Sanfilippo привлече толку многу внимание во текот на минатата недела Глобалната Гејминг Експо како Na'Vi воини, зомби, Beetlejuice и David Copperfield.Игри производители на опрема и своите најнови слот машини врз основа на играни филмови, телевизиски емисии, поп култура и познати личности владеел шоу подот на Песок Експо и Конвенцијата Центар.Но, регионалните игри компанијата, која двојно се зголеми во големина од шест недели по завршувањето на својата $2.8 милијарди откупот на ривал Ameristar Казина, исто така, имаше ѕвезда моќ.Во понеделникот, Sanfilippo учествуваа во инвеститор појадок организиран од страна на ЈП Морган, учествуваа во Дојче Банка/УБС инвестициски форум, и имаше вечера со клиенти на Brean Капитал.Во средата, Sanfilippo беше на панелот за G2E е Држава на Индустријата тркалезна маса со четири други игри компанијата извршни директори смарагд одморалиште и казино chalets. "Совршенство избрани најдобрите луѓе од двете компании, не само наследството Совршенство вработени." Плаќање надолу долг, сепак, е основно врз главите на повеќето инвеститори.Врв се стави малку повеќе од $4 милијарди долари на долгорочен долг на компанијата книги да го заврши откупот.Бројката е мала, од страна на индустријата за игри споредби — Цезар Забава Корп носи неверојатни $23.5 милијарди долари во долгорочни должнички, следен со внимание од MGM Места International ($13 милијарди долари) и Лас Вегас Песоци Корп ($9.49 милијарди евра).Врв ќе поминуваат следните 12 до 18 месеци интегрирање Ameristar и отстранување на дел од долгот overhang на лебедово езеро. "Додека менаџмент истакна дека би сакал да ја задржи сопственост на (Lumiere Место и на Луизијана проект), продажбата не се овозможи побрзо долгот се плати надолу и deleveraging." Но, не се погледне за Совршенство за да го следат моделот започна со регионалните казино ривал Penn National Игри, кој е поделбата на друштвото во две јавно се тргува субјекти — оперативен поделба и недвижен имот и инвестиции доверба казино du liban. Sanfilippo изјави за време на состаноци со инвеститори Врв има казина во висина од повеќе од $800 милиони денари во нето оперативни загуби.Како резултат на тоа, компанијата не предвидува да биде сојузниот обврзник за наредните две до три години. Луј да Tropicana Забава за $260 милиони евра и разделба со Ameristar е проект за развој во Лејк Чарлс, La., под структурирана трансакција со Landry ' s Рестораните ќе им помогне на плати надолу долг.И двете се занимава треба да биде завршена до почетокот на следната година.Врв исто така, изјави инвеститори парични текови од казина и Реката Надолу за проширување, како што е додавање на речиси 1,300 VLTs и други услуги, ќе помогне компанијата да го намали својот долг за заработка стапки.
"Во меѓувреме, менаџмент ќе се види за доказ на концепт од Пен е конверзија на REIT статусот" Sebastiano рече. swan 4 парче долго слот toaster. Трансакцијата, најави минатиот декември, доведоа до два дополнителни висок профил спојувања: лотарија гигант Научни Игри Корп е $1.5 милијарди купување на слот машина производител WMS Индустрии и Bally Технологии " $1.5 милијарди откупот на SHFL Забава.Со мастило суво за помалку од два месеци за Совршенство-Ameristar договор, Вол Стрит сака да знае Sanfilippo е следниот чекор.Главниот извршен ДИРЕКТОР, сепак, остана на порака бела. "Ние сме многу фокусирани на успешно спојување на нашите две компании, а тоа е нашиот фокус за да бидете сигурни дека тоа е направено во право," Sanfilippo рече.Аналитичарите се задоволни со Совршенство Забава е насока.