брзи правила за texas holdem

кој е сопственик на карпести јазот casino resort

Северна Америка е најголемиот чистокрвни трки компанијата планира да внесе некои имаа итна потреба од возбуда во стагнира индустрија, преку промовирање на светот priciest коњ трка следниот јануари.Минатата недела, Stronach Група објави планови за да се одржи на Pegasus Светското Првенство во својата Gulfstream Парк песна во Флорида на Јан брзи правила за texas holdem.
28, 2017 брз работа дијамант казино heist. 1+1/8 миле трка ќе биде ограничен на 12 коњи, чии сопственици мора да пони до $1m apiece за право да се натпреваруваат.Настрана од се борат за најголемите светски чанта – во Дубаи Светското Првенство е чанта е мал $10m – сопственици ќе ги делат подеднакво во 100% од нето-приходи од трката е pari-mutuel рачка, како и од медиумските права и спонзорства.Откако нивната $1m проверете го исчисти, сопственици ќе имаат право на закуп, договор или споделување на стартер со кого тие го избере, или дури и ги продаваат на нивните почнувајќи чамец целосно.Како дополнителна мотивација, оригиналниот десетина учесници ќе имаат прво пукнатината на сидришта во иднина Pegasus Светското Првенство настани кој е сопственик на реката казино во ајова. Stronach Група претседател Френк Stronach првиот лебдеше трката концепт во јануари, како начин да се овозможи трки да се натпреварува со други врвни спортски кој е сопственик на карпести јазот casino resort.

Stronach рече onus беше на големите оператори, како и самиот да се "направи нешто возбудливо, работи на прес-ќе пишувам за тоа." Секако, трки може да се користи некои позитивни притиснете.Повеќето трки се споменува во медиумите во денешно време се вклучи спорт на кралевите доаѓање круна во рака за да се државните влади, во потрага по некогаш поголема копиите да компензираат намалување на интерес во трки.Отсуство на прифатливо Тројна Круна кандидат придонесе кон опаѓање во wagering на оваа година Кентаки Дерби.На Pegasus настан имитирање на покер светот $1m купи-во Една Голема За Една Капка настан, иако тоа супер-duper-високо-ролери турнир беше наводно во насока на подигање на пари за добротворни цели.Сепак, со оглед на состојбата на трки, Stronach е gambit bolsters клише дека добротворна организација започнува од дома кој е сопственик на карпести јазот казино. Starlight Трки основачот Џек Волкот е назначен за извршен ДИРЕКТОР на Pegasus Светското Првенство, додека Одгледувачи Првенство член на одборот Том Ludt ќе помогне да се координираат и да се промовира настанот.Волкот предупреди дека трката е слотови се достапни на "прв дојден, прв услужен" основа, па почнете со проверка на вашиот свинче банка за резервни $1m злато doubloons сега.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre мала површина за продажба казино област.