кој е сопственик на карпести јазот casino resort

см казино кс 130 лион

Џени Watson е поранешен претседавач на велика БРИТАНИЈА Изборна Комисија Gamstop, заеднички Коцкање Комисија и Далечински Игри Асоцијација иницијатива за воведување на велика БРИТАНИЈА-широка самоисклучување шема за проблематичниот онлајн коцкари зеде уште еден чекор напред оваа недела со закажување на Jenny Вотсон како раководител на Националниот Онлајн самоисклучување Шема.Вотсон има импресивен в.v.што вклучува управување со искуство како раководител на велика БРИТАНИЈА Изборна Комисија.Целосната имплементација на Gamstop иницијатива е bedevilled со одложувања, бидејќи тоа беше откриен во јуни, минатата година со лансирањето датум закажана за крајот на 2017 (види го претходниот InfoPowa извештаи) кој е сопственик на карпести јазот casino resort. Teething проблеми се појави за да се одржи дека развојот нагоре, со цел датумот да биде ревидиран за да се Пролет 2018.

Gamstop оперативни главата Кејти Рејнолдс-Џонс вели меко стартување, всушност, започна во април оваа година и има постигнато "значајни" одговор, иако таа не беше во позиција да објави статистички детали.Таа покажа дека целосна формална лансирањето е сеуште на за оваа година, кога фокусот ќе биде за подигнување на свеста на шемата меѓу потрошувачите.Во меѓувреме Вотсон покажа дека нејзината непосредна приоритет е да се донесе на дополнителни независни членови на одборот и да се започне со првична оценка на самоисклучување шема врз основа на првите шест месеци од работењето.Како што неодамна како Може оваа година на Коцкање Комисија напиша на RGA изразувајќи загриженост за ефективноста на Gamstop шема, со извршниот директор Тим Милер, нагласувајќи дека тој допрва треба да се види соодветен доказ за систем е полн способност.Милер е исто така загрижен дека Gamstop очигледно не ја синхронизирате својата листа на регистрирани корисници со компании " промотивни мејлинг листи, со цел да се осигура дека само-exclused коцкари не примате промотивни материјали.Во времето портпарол на GamStop, кој е финансиран од страна на онлајн коцкање компании, рече системот се уште се фино подесени и ќе биде ревидиран за да се види дали кориснички детали може да се безбедно поврзани со маркетинг листи без да се загрозат личните податоци.Основниот концепт на програмата останува систем кој им овозможува на велика БРИТАНИЈА потрошувачите да се исклучат себеси преку еден веб-сајт процес од сите онлајн коцкање оператори кои се лиценцирани од страна на Коцкање Комисија. Kwiff критикувана за buzzy реклама обложување на Мобилен оператор Kwiff, во сопственост од страна на Easton Портата Игри, е критикувана од страна на велика БРИТАНИЈА Рекламирање Стандарди Орган по жалбата што сопствено рекламирање condones или поттикнува коцкање во неодговорен начин.Материјал во прашање вклучени голем број на купувачи на возраст од 25 и над кои нудат Kwiff сведоштва дека предложените услуги понудени беа "доста зуи" и "возбудлив".На АС запленети особено на зборот зуи, наоѓајќи дека е "најчесто се поврзани со искуство на проблемот коцкање," и ги предупреди Kwiff да не се публикува материјал повторно, или било која од слична природа.

Kwiff е претходната средба со АС се вклучени во промо кој се шансите дека каде всушност и не се нудат од страна на операторот (види го претходниот InfoPowa извештај).Трудот Партија заменик лидер Том Вотсон звуци исклучување на коцкање и повторно Virulently анти-коцкање политичар и велика БРИТАНИЈА Труд Партија заменик лидер, Том Вотсон успеа да грабне центарот на вниманието на медиумите повторно оваа недела со проповед против коцкање, повикувајќи се на "свирче да свирче" забрана за коцкање рекламирање за време живеат спортски настани; закана да престане користењето на кредитни картички во коцкање ако Трудот се враќа на националната власт; и повик за Премиер Лигата во фудбал клубови за да се запре коцкање за спонзорство или го направи тоа за нив, треба да Труд и владата дојде на власт.Вотсон опишан проблемот коцкање во велика БРИТАНИЈА како "национална вонредна состојба" и сугерираше дека коцкање операторите се принудени да плаќаат дополнителни 1% од GGR давачка за третман на овие лица. "Тековната коцкање регулатива не е до работа на заштита на зависници и оние кои се изложени на ризик од зависност," Вотсон тврди кој е сопственик на карпести јазот казино.
"Коцкање компаниите треба да преземат повеќе одговорност за штети предизвикани од страна на нивните производи и да придонесат повеќе за истражување и третман.На другата страна од Куќата, беше unimpressed, со Конзервативна Партија заменик претседател за политика, Крис Skidmore, коментирајќи: "Труд либерализираниот на коцкање пазарот кога тие беа на власт, и да се признае дека тие беа во право. "Ние сме исправување на Трудот грешки – обезбедување на построги правила за коцкање рекламирање, зголемување на заштитата околу онлајн коцкање, објавувањето на мулти-милион фунти кампања, пуштање во работа истражување на штети на проблемот коцкање, и кратење на максималниот удел на фиксна шансите обложување терминали, кои беа воведени под Труд." SkyBet шеф Ричард Флинт поздрави идејата на леви, но рече забрана за рекламирање и кредитна картичка ќе не работат мала површина за продажба казино област. Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 см казино кс 130 лион. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. slv rusty слот 80 pollerleuchte.