дали еден шпил блек џек има подобри шанси

светот таверна покер пријавете

Но, не се многу на официјалните комуникација се случува и Покрај изненадувачки недостаток на официјална комуникација со играчите, се чини дека неколку големи онлајн казино групи оперативни уби на добро-познати брендови – Digimedia, Вегас Партнер Салон и Палатата Група се специјално именуван од страна збунет punters – може да се подготвува да се консолидираат нивните Британски играчи на велика БРИТАНИЈА-ориентирана брендови кои веројатно ќе бидат доставени за Британските лиценцирање под нова точка-на-потрошувачка на регулаторните и на даночен режим должи за имплементација во октомври 2014 година дали еден шпил блек џек има подобри шанси. Велика БРИТАНИЈА играчи низ неколку популарни форуми, лево од очигледна комуникации вакуум да се шпекулира за својата иднина, се што е кажано од страна казино претставници дека не се движи нерегуларно да се консолидираат велика БРИТАНИЈА играчи на одредени велика БРИТАНИЈА-ориентирани веб-сајтови, што ќе бидат предмет на лиценца апликации да велика БРИТАНИЈА, Коцкање Комисија.Во некои случаи, играчите извештај дека процесот е веќе поставена во движење, со произволни трансфери до сајтови како Казино велика БРИТАНИЈА неизбежна, но малку во начинот на јавните објаснување за играч на база, поради загриженост во врска со потенцијални проблеми поради тековната турнири се нарушени.Апликации за велика БРИТАНИЈА за лиценцирање треба да бидат доставени од страна на септември 16, а играчите се збунети од ненадеен брзаат да акција и paucity на информации од оператори.Постојат шпекулации дека корпоративно реструктуирање може да биде неопходно, и дека ова е предизвикана со ненадејни промени, кои се вклучени shut-испис во многу краток рок.На штури информации достапни досега не сепак укажуваат на тоа дека постојат одредени планови од страна на многу оператори да остане во Британскиот пазар и покрај новите рестрикции и даноци, и дека Британскиот онлајн punters нема да биде краток избори според новиот режим.Иако тие се јасно не се целосно задоволни со ситуацијата, големи групи како Вилијам Хил и Ladbrokes укажуваат на тоа дека тие ќе бидат во согласност со новиот систем, и се чини веројатно дека популарни 32Red група ќе се прави исто така, додека во велика БРИТАНИЈА онлајн коцкање гигант bet365 е веќе цврсто втемелени и се плаќаат велика БРИТАНИЈА даноци под Игри Комисија за лиценцирање години.Ако шпекулациите се точни, овие оператори ќе биде придружуван од страна на поголем број на реномирани и добро воспоставени онлајн казино групи напојува од страна на неколку провајдерите на софтвер.Со играчот консолидација процесот сега очигледно се во движење, постои растечка потреба за играч насочени комуникации од операторите кои имаат јасно направи своите стратешки одлуки и сега се дејствува на нив.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година не слот купат користи телефони. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] светот таверна покер регистрирате.