Texas holdem regeln gleiche karten

како да започнете со казино heist финале

Макао казино junket оператори почнаа 2016 година исклучување на погрешна нога, како зборот се шири на уште една внатрешна кражба.Во средата, Макао Секојдневно Тајмс објави дека Macau Судството, Полицијата (PJ) имаше потврди осомничени за кражба на најмалку HKD 99.7 m (м) од junket оператор работат надвор од L'Arc Макао, кој работи под SJM Стопанства лиценца.На PJ рече таа доби извештајот од недела (3) во врска со човекот со презиме Чан кој се одржа на високи позиција на junket оператор во прашање и кои очигледно не се чуле во некое време.Полицијата истражува за извештајот, но не апсењата се направени.На Блумберг Вести извештај од минатата година, истакна дека ВИП соба на L'Arc е 21-от кат избрана signage кои припаѓаат на Heng Шен Група, еден од Макао е топ junket оператори.Сепак, junket инвеститор Iao Kun Група Стопанства, исто така, има присуство на L'Arc, и нивните L'Arc промотор е презиме е Чан texas holdem regeln gleiche karten.
Junkets беа само добивање во текот на шок од септември 2015 вести на голем внатрешни кражба од страна на Dore Забава Co Ltd staffer.Првичните извештаи, тврди дека колку што HKD 2b беше украдено, додека во последователните извештаи whittled дека надолу за да се 'само' HKD 700m.Во 2014 година, а Kimren Група junket инвеститор, наводно направени од помеѓу HKD 8b и 10b, иако овде, повторно, точни бројки се предмет на многу шпекулации.Што не е во спор е патарина овие кражби се преземањето на junket инвеститор доверба, која ќе се стави понатаму надолен притисок врз веќе тенка junket ликвидност.Дури и пред да вторник извештајот, аналитичари беа мечешки на junket индустрија изгледите за 2016 година како да започнете со казино heist на хард. Унија Игри Хартии од вредност Азија издадени белешка во петокот велејќи junkets со кои се соочуваат "уште построги 2016 година од 2015 година," предвидување дека ВИП игри на приходи ќе се намали за уште 12% во 2016 година како да започнете со казино филијалата. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да започнете со казино heist финале.