марија парк казино слот за оние oyu

казино марина del sol вработување

Долгоочекуваниот 'казино бил' е донесен во Јапонија е Помала Куќа Кабинет Одбор, донесувањето на Јапонија владеачката Либерално Демократска Партија предводена од Премиерот Shinzo Abe поблиску до својата цел за легализирање игри установи од 14 декември.Помлад коалицијата лице, Komeito, е камен за сопнување за донесување на законот во минатото, подигање на загриженоста од ескалацијата на коцкање зависност стапки и зголемување на криминална активност.Сепак, Komeito Партија нудат минимална приговор, и на крајот го поддржа нацрт-законот.Членовите на опозиционата Демократска Партија жестоко се противи на сметка, одење надвор од комитетот гласаат во знак на протест.Бидејќи законот беше донесен од страна на Долниот Дом на Комитетот, акциите во Јапонија гејминг индустријата имаат skyrocketed во Хонг Конг марија парк казино слот за оние oyu. Niraku GC Стопанства, Јапонски оператор на pinball-како pachinko parlours, ескалира со воен конфликт колку што 139% да HK$1.67 во утринските часови тргување во Хонг Конг марија парк казино како сточна храна saatleri. Dynam Јапонија Стопанства Ко исто така растеше, колку и 44%за HK$14.70 на градот bourse.Законот беше создаден со намера за развој на интегриран места: "Ние не се размислува воопшто за создавање на казина сам.Ние се размислува на сложени објекти за забава," лдп не lawmaker Такеши Iwaya рече на комитетот седница на Долниот Дом во средата.По 2020 Токио Летна Олимпијада, казино игри ќе им даде поттик на земјата' слободното време и туризмот, и целокупната покори економски раст. казино марина del sol дискотека настани.