казино марина del sol chillan работни места

смарагд кралицата казино користи за вработените придонесите за

Биковите се чуваат туркање Macau казино резерви се повисоки во изминатите неколку дена, благодарение на подобар-од-се очекува Macau казино игри приходи, но аналитичарите предупредуваат дека на митингот ќе биде завршена во едно трепкање на окото казино марина del sol chillan работни места.

CNBC Вести објави дека трговците се уште во почекајте и видете режим во поглед на обложување на Макао казино акции и покрај Macau е септември бруто игри броеви зголемувањето на 7.4 проценти од минатата година казино марина del sol работни места. "Иако глобалната позадина за целокупната економија е decelerating, овие акции, се преселија на високото седиште надвор од фактот што тие веруваат дека Кина е стабилизирана," Чад Morganlander, портфолио менаџер во Stifel Nicolaus, рече на CNBC е "Тргување Нација." "Ние не веруваме дека за да биде случај." Според Morganlander, на постојаниот Кинески економски malaise ќе продолжи да влијае Macau економски перформанси во целина. "Се случува во 2017, веруваме дека ќе има раст на БДП во Кина на околу 2 проценти," додаде Morganlander казино марина del sol chillan работа. "Кој ќе не создава добри предуслови за Макао индустријата како целина." Финансиски експерт и "Премин Вол Стрит" Вол Стрит блог уредник беше повеќе песимистички кон Macau казина како што тој предвиде дека овој митинзи ќе запре порано отколку што инвеститорите можат да мислат смарагд кралицата казино користи за вработените придонесите за. "Макао имаше 26 директно месеци на намалување на приходите," Elfenbein, изјави за новинската агенција. "Тие, конечно, се сврте на аголот, така што изгледа добро за нив, но овие акции, стартувај имале уште од летото, мислам дека тие се само премногу богат токму тука." Макао игри приходи се зголеми подобар-од-се очекува 7.4% во септември, вториот директно од година-over-година добијат по 26-месечен пад, потпомогнат од два масивни казино дупки во светот е Број 1 коцкање дестинација.Бројките објавени сабота од Макао Гејминг Инспекција и Координација Биро (DICJ) покажа казино игри приходи притискање ЧЕТКА 18.4 б (б) во септември, до 7.4% од истиот месец минатата година.Од објавувањето на Макао гејминг приходи податоци, акциите на MGM Одморалишта, Melco Круна Забава, Дин Одморалишта, и Лас Вегас Песоци се на зелена. "Ние сме охрабрени од вториот последователни позитивни месечна [споредба]," Stifel игри аналитичар Стивен Wieczynski напиша во понеделникот истражување забелешка. "Што рече, ние продолжуваме да се очекува трендови да се остане променлив во близина на рок, особено на маса страна на бизнис, како пазарот функционира целосно да се апсорбира скорешни и идни снабдување на додатоци." И покрај добрата вест, аналитичарите веќе укажува на тоа дека октомври ќе имаат тешко време за одржување на пазарот е нов импулс.Тоа е уште непотврдени во овој момент, но Кинескиот Премиер Ли Keqiang е, наводно, планира да посета на Macau во октомври за конференцијата на министри од Кина и португалски јазик земји.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.