можете да направите живеат надвор онлајн рулет

хилтон казино во рено nv

Во моите први две парчиња тука на CalvinAyre.com, забележав некои од предизвиците со кои се соочува јавно се тргува казино оператори тука во НАС.Еден од клучните прашања е континуирано зголемување на конкуренцијата, како се повеќе и повеќе држави ја легализира коцкање, и дозвола дополнителни локации, во постојана битка меѓу државата законодавните тела за коцкање даночните приходи.Минатата недела, јас опфатени случај на Делавер е Довер Падови (DDE), што се гледа нејзината профитабилност сериозно погодени од неповолен данок аранжман со државата, преговараат пред своите соседи, Пенсилванија и Вирџинија легализирани, а потоа се прошири, нивните сопствени игри операции.Тој тренд изгледа поставени за да се продолжи.Масачусетс овластени коцкање во три казина во ноември (1), предизвика загриженост во Конектикат е племенски казина Mohegan Сонцето и Foxwoods (2), и водејќи соседните Род Ајленд да се разгледа (3) проширување на своите сопствени игри операции во одговор.Во среден запад, Илиноис' новиот казино проекти – вклучувајќи и една потенцијално поставена во центарот на градот Чикаго – не само (4) cannibalizing постоечките во државата својства, но (5) се заканува на пет граница казина во северозападниот дел на Индијана.Охајо, ќе видите три нови казина (6) оваа година, со четвртата заврши во 2013 година. Во одговор, Кентаки Гувернерот на Стив Beshear побара да и (7) на државата законодавната власт да помине државата амандман се легализира коцкање во неговата држава.Мотивација за Beshear е да се поттикнат за Кентаки казина – еден јасно се дели од другите гувернери и законодавни органи во земјата – јасно беше покажано во својата "Држава на Заедницата" адреса можете да направите живеат надвор онлајн рулет. "Што би можело да биде прифатена камиони полни со пари до Охајо Реката и дампинг дека пари во водата", изјави тој законодавците претходно овој месец.Како иднина за НАС казино сопственици изгледа прилично лоша.На по-сопственост основа, приходите треба да останат на станот, во најдобар случај, како и секоја експанзија во коцкање побарувачка и било обновување на пошироката економија ќе се надомести со постојано зголемување на бројот на својства.Што се зголеми конкуренцијата треба да доведе до повисоки промоции и маркетинг трошат, за подигнување на трошоците и намалување на нето-коцкање приходи.Во меѓувреме, сопствениците ќе дејствуваат во рамките на даночните договори преговараат под сегашната и повеќе поволни услови, кои треба да се стави дополнителен притисок на маргините.Како што е наведено минатата недела, Довер Падови' се обиде повторно да се преговара за своите даночни се справи со државата Делавер досега биле залудни, со државни функционери, јасно unsympathetic на фактот дека казино создава во опсег од десет пати повеќе профит за државната власт отколку што тоа го прави за сопствените акционерите.Дали некој се сомневам дека другите државни влади – кои се одобрува коцкање не на барањата на граѓаните за забава, но за казина' способноста да се наполни државната каса ќе биде подеднакво intransigent?И треба да инвеститори веруваат дека државните и локалните законодавците ќе биде подвижен доволно да се притисне нивните златна гуски без гушење тоа до смрт?Комбинацијата на рамен приходи, зголемување на трошоците, и регресивни даноци се чини дека да се води иднината на послабите маргини и нагло опаѓање на профитот.И покрај навидум тешко патот напред за казино сопственици, таму е еден сегмент на коцкање индустрија кои ќе имаат корист од продолжувањето на раст во НАС казино локации: слот машина производители.Проширувањето на коцкање во НАС е јасно краткорочни поттик за овие компании и нивните акции – како нова казина бараат нови машини.Но на подолг рок, казино борби се уште можеше да се создаде раст за слот на одлуки.Се соочуваат со намалување на маргините, казина ќе гледам да ги намалат трошоците.Навистина, Довер Падови извршен ДИРЕКТОР Ед Sutor (8)направени закана на отпуштања на минатата година, ако фирмата е даночен се справи со државата не беше спонзор прилагоди за да одговара на стапки во околните држави.Но кој би го постават надвор?Табела дилери и маркетинг на персоналот.Слот машини не се соочуваат со отпуштања од работа, ниту пак тие се таложи здравствено осигурување, трошоци, плати даноци, или плата се зголемува.Навистина, мојот локалните племенски казино ја затвори својата покер соба претходно овој месец, како и планови за користење на простор за дополнителни слот машини.Управување со кажано дилери дека еден високо-ролери слот создадени повеќе профит отколку целата (до душа мали) покер соба.Додека кои можат да бидат или да не биде точно и ако е точно, е очигледно само субјективни парче на докази – на поголеми точка останува: казина се соочуваат со намалување на маргините и треба да ги намалат трошоците ќе изгледа насекаде за да заштедат пред намалување на бројот на слот машини.Всушност, пониски трошоци машини може да го заземе местото на поскапи, понестабилна и често побавно – табела дилери, кој ќе го види конкуренцијата не само од традиционалните слот машини, но сега-заеднички електронски верзии на рулет, блек џек, и дури и покер.Зголемената конкуренција, исто така, ќе сила казино сопствениците да се инвестира во надградби за своите слот портфолија.Коцкари со едно казино во рамките на 100 километри радиус може да се решат за застарени слотови; оние со богатство на можности, најверојатно, ќе го поминуваат своето коцкање буџетите на најновите, повеќето креативни, и највозбудливите игри, создавање на дополнителни можности за слот продавачите за продажба или закуп на нови, повисоки маргина опрема за казина очајни да се одржи нивниот клиент база.Казина се намали на таквото трошење како на крајот; во август, двете Bally Технологии (BYI) и WMS Индустрии (WMS) видов стрмни намалувања во нивниот цените на акциите по предупредување на послабите приходи оди напред.Но, тоа мекост не може да трае засекогаш; конкуренцијата во казино пазари значи дека затворен-до побарувачката за ажурирања и дополнителни машини наскоро ќе биде да ги споделите со лабава, како и на пошироката економија обновува и коцкање трошење полека почнува да се зголемува.Таму е уште еден потенцијален копче возачот за раст за слот машина одлуки: Macau, Кинески остров кој е сега светот е најголемиот и најбрзо расте, коцкање пазарот.Според Австралија-базирани (9) Игри Технологии Асоцијација, на островот имал 14,491 машини на крајот на 2010 година можете да направите живеат надвор рулет. Државата Невада сам нуди 190,135 коцкање терминали.Ова и покрај фактот дека целокупниот Macau коцкање пазарот е сега пет пати (10) поголем од тој на Лас Вегас, и расте во 25% стапка на годишно ниво.Макао сам да додадете стотици илјадници нови работни текот на следните неколку години, како проширување сили оператори да се погледне минатото традиционалното VIP табела игри модел кон нови потенцијални клиенти и нови текови на приходи.Во наредните две недели, четворица од светските слот машина производители ќе извештајот квартални резултати, обезбедувајќи клуч за ажурирање за инвеститорите и потенцијалните инвеститори во овој сектор.Сила во основните бизниси може да се обезбеди сигурност дека производителите ќе бидат во можност да расте среде голема мера стагнира НИ коцкање на пазарот, и да доведе до повисоки приходи множители оди напред, како на пазарните цени во иднина се очекува раст.Било каква слабост во приходи извештаи би можело да предизвика еден стрмен пад во секторот на цените на акциите, обезбедување на пониската влезна точка за долгорочни инвеститори се подготвени да чекате за на сектор за раст да се материјализира, како проширување продолжува и на пошироката економија продолжува да се засилува.Меѓународни Игра Технологија (IGT), светски најголемите слот машина производителот, започнува со објавувањето на фискалната првиот квартал заработка во вторникот.Пред-пазар аналитичар конференциски повик треба да им овозможи на компанијата да го даде својот ги преземе за индустријата, а исто така и повеќе боја на неговата неодамнешна (11) 500 милиони долари за набавка на Двојно Надолу Интерактивни, која работи на Двојното Надолу Казино на Facebook.Аналитичарите се очекува мал раст – околу 5% – на врвот и на дното линии од година-over-година.Со оглед IGT големина и удел на пазарот, своите резултати, несомнено ќе влијае на цените на акциите на своите конкуренти, кои се следниве со сопствените приходи веднаш по.Во четвртокот, WMS Индустрии извештаи нејзината фискална вториот квартал приход; на следната среда, 1 февруари, Bally Технологии и Мултимедијални Игри (MGAM) достави квартален надградби на нивните сопствени.Сите четири акции даваат причина за оптимизам – и нервоза.Во врска со четвртиот квартал приходи, (12) IGT нудат целосен-година насоки за фискалната 2012 година (крај септември) помеѓу 93 центи и $1.03 можете да направите живеат надвор спортски коцкање. Дека спектар понуди – во најдобар случај – мал ниво на раст од 2011 година, е приказ на 97 центи.Двојно Надолу стекнување треба да нудат мал поттик за да приход (и може да предизвика компанијата да се прилагоди водство нагоре во врска со вторникот извештај), но првиот квартал резултати се чини дека клучот за акции.Било слабоста ќе се доведе до планираните приходи пад; со оглед на тоа дека компанијата е трговија на напред "P/E" на 17 врз основа на midpoint на кои водство, а misstep во првиот квартал може да предизвика значаен пад на цената на акциите.Од друга страна, секоја сила во извештајот може да започне со акции на работи слични на оние кои се ужива од страна на BYI и MGAM во текот на последните неколку месеци бул работи кои IGT има, во најголем дел, пропуштени надвор на хилтон казино во рено nv. WMS извештаи на четврток, надевајќи се да покаже некои докази за пресврт во нејзината водат бизнис.Првиот квартал резултати (13) беа катастрофа; акции падна некои од 17% како приход пропуштени аналитичар очекувања и компанијата водени за фискалната година приходите да се откажат "скромно" од претходна година.Лошата вест е ништо ново; ноември резултатите означени третиот последователен заработка пропуштајте за компанијата, од кои секоја тропнал на акциите надолу од над 10%. Brean Мареј аналитичар Рајан Најлошите истакна (14), откако претходниот квартал дека прашањето за WMS беше дали тоа беше жртва на секторски проблеми, или едноставно да се губи уделот на пазарот на конкурентите.Со оглед на компанијата сега едногодишната борби, се чини веројатно дека WMS е паѓа зад себе.Компанијата е ироничен игра портфолио и недостатокот на големи лиценцирање се занимава чини да се биде фаќање на чекор да WMS, чие портфолио може да биде во можност да се натпреварува со повеќе популарни игри како што се Тркало на Среќата од IGT.Четврток со извештајот ќе им даде на инвеститорите подобро да се прочита на берзата; но, со оглед на компанијата последниве досие, било WMS бикови треба да се почека до петок, во најраната, да се движи во.Акции или треба значително понатамошно намалување, или хилтон казино atlantic city nj.