големиот диви казино бонус кодови

best online poker app for ipad

Кети Tull, поранешен маркетинг извршен во Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган (LVCVA), има населиле нејзиниот кривичен случај на misusing Југозападниот Авиокомпании подарок картички големиот диви казино бонус кодови. Tull, 53, pleaded нема натпревар во Лас Вегас Суд за Правда да прекршочна чело на да се биде јавен службеник, кој ја послушал закони во однос на нивното однесување.Правда на Мир, Хармонија, Letizia нареди Tull да се плати од $500 парична казна, а случајот беше решен.Во дел од аранжманот, судот го отфрли два кривично дело со обвиненија за кражба и прекршување на јавниот службеник кој врши потенцијал затвор time best online poker app for money.

By чини оправдувањето нема натпревар, Tull не признаам вината, но призна не може да биде доволно докази за да се гарантира пресуда на судскиот процес. Tull, нејзиниот поранешен шеф, LVCVA извршен ДИРЕКТОР Роси Ralenkotter, и поранешен LVCVA Директор на Бизнис Партнерства Бригантина Lawson беа обвинети за кривично на devising на шема во која данокот на средствата распределени на Лас Вегас туризам и маркетинг агенцијата се користи за купување на $90,000 вредност на Југозападниот подарок картички.Авиокомпанијата кредити биле, наводно, се користи од страна на триото за лична патување.На LVCVA беше основана во 1955 година со мисијата на зголемување на туризмот, да Јужниот дел на Невада.
Ralenkotter достигна слични справи со Суд за Правда минатиот месец.Тој pleaded нема натпревар за истиот прекршок на полнење и беше казни $1,000 best online poker app for iphone. За спроведување на законот тврди дека Ralenkotter користи речиси $17,000 вредност на Југозападниот кредит за лични патување, и Tull $6,000. Ревизија не може да сметка за повеќе од $50,000 вредност на картички best online poker app for ipad. Ralenkotter е основната плата пред неговото пензионирање беше $440,000. Тој беше добивањето на речиси $300,000 годишна државна пензија, плус $15,000 месечно консултант такса.И покрај кривичните обвиненија против нив, ниту беше резервира на Кларк Каунти Притвор Центар, не fingerprinted, или имаа кригла снимки направени.Двете Rallenkotter и Tull отплата на LVCVA пред нивните заминувања.Случајот против Lawson е во тек.Делото пријави против Ерик Woodson, поранешниот Југозападниот маркетинг извршен кој беше поврзана со шемата, биле отфрлени.На LVCVA е неодамнешните скандали треба секако да се стави црно око на агенцијата.Критичарите веќе долго време lambasted на LVCVA е стабилна годишен буџет, која беше $358.15 милиони евра во 2020 фискална година.Тоа е се намалија, во голема мера се должи на coronavirus и драстичен пад на Кларк Каунти соба даноци, страна 43 проценти.Тоа сега е во $206.6 милиони за 2021 FY.Во 2017 сонда од Лас Вегас Преглед-Весник, медиумите излез утврди дека Органот признаваат во билансот на успех $700,000 на алкохол и $85,000 на "возрасни забава" за време на три-годишен период.Неделен беше обвинет за преземање на неговата ќерка на патување во Далас со $1,400 во Југозападниот подарок картичка пари.Тој се врати средствата, но останува еден комесар и на LVCVA одбор.Секој богат човек е оштетени.Обична и едноставна Тие треба да имаат доби затворска време , некој друг ќе имаат .Тие добија мала парична казна и шамар, сега тие може да се движи и да го направи тоа повторно.Овие судии се корумпирани како што се.Колку не им се плаќаКако да направите магија корупцијата во Лас Вегас?LVCVA.Сите демократи.Фрли bums надвор.Овие криминалци треба да биде затворен.Крадци кои се фатени треба да се предава лекција.Наместо еден, доби 300000 за државна пензија..Одлична работа гувернерот shitsolek..