кога ќе mgm казино отвори во мериленд

покер кандидира ки вест флорида

Шеф на Американската казино оператор, MGM Места Меѓународни, го користи најновиот конференциски повик со инвеститори да детал дека неговата фирма е со надеж дека ќе биде дадена дозвола да се изгради интегриран casino resort во Јапонскиот град Осака.Изградба на локална сојузи: Според извештајот од GGRAsia, откровението од Џејмс Murren (на сликата), Претседател и Главен Извршен Директор на MGM Места Меѓународни, дојде како гигант градот се подготвува за лансирање на формален предлог што можеше да се види тоа го фати една од трите казино лиценци се достапни следниве минатата година ратификација на Интегриран Одморалиште Спроведување на Законот.Педесет и седум годишна Murren, наводно, се користи среда повик за да прогласат дека неговата Лас Вегас-компанија со седиште е сега фокусира своите Јапонски 'енергии" на партнерството со Осака локални лидери во надеж дека ќе биде во можност да го поднесе финалниот предлог на федералната влада кога ќе mgm казино отвори во мериленд. Murren наводно, изјави инвеститори... "Ние само неодамна отвори канцеларија во Осака.Ние сме посветени сега до градоначалникот и до гувернерот на Осака.
MGM Места Меѓународни има усвоено Осака-првата стратегија.Ние се фокусираме на нашите значителни ресурси на Осака." Водечките кандидати: извршен ДИРЕКТОР изјави дека Осака може име на оперативен партнер за својата предвидува интегрирано casino resort "од почетокот на 2020" по која ќе се бара да поднесе официјална лиценца апликација со "централна влада" во Токио.Тој кажа инвеститори.. кога ќе mgm казино отворена во детроит. "Ние мислиме дека Осака ќе биде еден од три концесии кои, најверојатно, ќе биде готово, но ние знаеме дека централната власт треба да одберете Осака и својот оператор.Тоа веројатно ќе се случи можеби дванаесет или 18 месеци по Осака себе зема својот оператор.Осака е цел е да се има интегриран одморалиште отворена од страна 2025.

Тоа е моментот кога Светот Експо во Осака." 'Многу конкурентни' процес: Murren понатаму додаде дека тој очекува процесот да го одберете операторот за Осака е планирано интегрирани casino resort да "биде високо конкурентна' како област лежи во срцето на народот е вториот најголем conurbation, која содржи население од околу 19.3 милиони луѓе покер кандидира езеро cumberland 2021. GGRAsia детални дека Хонг Конг-со седиште Melco Летувалишта и Забава Ограничена е само еден од многуте ривал на фирми кои имаат претходно изразија интерес во донесувањето на коцкање објект до " Венеција на Јапонија.' Тој продолжи.. покер кандидира ки вест флорида.
"Но мислам дека картички се поставени во корист на оние кои се подготвени, кои работеа напорно, кои ќе имаат најдобри програма и најдобра стратегија, најдобри разбирање на земјата, на префектурата.И ми се допаѓа, многу, MGM Места Меѓународниот е шанси.Јас не мислам дека постои некоја компанија во светот подобро позиционирани да победат во Јапонија и имаме намера да го направиме тоа.".