како да се полу се блеф во покер

заклучување

Сингапур е Марина Беј Песоци (MBS) казино има притисне пријави против трио на казино претвора во рогоносец.Деталите се ретки, но двајца мажи и една жена беа обвинети во четвртокот со едно брои секој од dishonestly misappropriating сопственост.Новиот Хартија се изјасниле дека Shaikh Farid, на 39-годишниот Индискиот национален, colluded со неговата 31-годишна сопруга Shaikh Shabana Билатерална и 35-годишниот Кинески businesswoman Хо Човек Гадост да се направи надвор со С$875k (US $700k) од Лас Вегас Песок во сопственост на казино помеѓу 14 април и 19 април како да се полу се блеф во покер. Триото има пред-тест конференција закажана за Септември конечно. Во меѓувреме, МБС е тужена страна на еден од нејзините високо-валјаци за да не чест на неговото казино маркери.Претходно овој месец, МБС поднесена тужба во Сингапур Висок Суд, обвинувајќи Чен Jilong на одбива да плати С$1.9 м коцкање долг премиум играч истрча до враќање во ноември 2011 w. и од aachen (германија) м. (ед.). психологија на адолесценцијата. Блумберг објави дека Jilong, брат на метали трговец Чен Jihong, нема ниту поднесе својата одбрана ниту да се ангажира адвокат.И двајцата браќа се директори на Zhong Јуни Ресурси, а Сингапур метал тргување фирма кое е обвинет за користење на истите артикли како колатерал за кредити од сака на ХСБЦ.Кинески банки, наводно, се изложени на мелодија на ЈЕНИ 20b ($3.3 б) па Песоци' долг колектори можат да мора да се во линија.Од неговото 2010 отворање, МБС стана еден од најуспешните казина во коцкање историја.За жал, дека успехот никогаш не се нанесуваат исклучување на Сингапур Флаер, на 165-метри високи набљудување воланот што седи на соседниот 33.7 к-квадратни метри парцела на Марина Беј област.Лансиран во 2008 година по цена од $240m, на Флаер никогаш навистина не се фатени со туристи и беше ставен во receivership Мај 2013 заклучување.

На Флаер беше продадено за $112m оваа недела да Straco Одмор, подружница на Кинескиот туризам фирма Straco на Корпорацијата, која нели наведени нејзините планови за Флаер и/или на земјиштето на кое таа се залага.На Флаер е втор во светот најголем набљудување воланот, како Цезар Забава е Висока Ролери во Лас Вегас стои 2.7 m повисоки.Со оглед на тоа дека Високиот Roller веќе беше нудејќи попусти за да се зголеми ridership неколку месеци на својот Марш отворање, не може да им помогне, но се прашувам дали Високиот Roller уште ќе се врти, во шест години време.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre влезната врата.