добиете слободен чипови за покер

stardust одморалиште и казино уривање

Mindsports Меѓународни го најави своето прво Светско Првенство, поради што ќе се одржат во Лондон, ExCel Ноември 19-23, 2014 година, кој сака на Шах, Драсканици, Магија: Собирање и eSports како што Hearthstone и Starcraft II. Mindsports Меѓународни го најави планира да биде домаќин на нивната прва Светскиот Шампионат во Лондон, ExCel ноември 19-23,2014 година добиете слободен чипови за покер.

Настанот е организаторите, предводени од нивниот извршен ДИРЕКТОР на Дејв Brannan, се со надеж дека ќе се привлечат меѓу 2.000 и 3,000 играчи од сите краишта на светот, а настаните ќе се известува на телевизија за Скај телевизија добиете слободен чипови за покер топлина. "Иако ние разбираме Интернет е дел од нашите животи, ние сакаме да ги зближи луѓето во реални средини каде што тие можат да се впуштаат во когнитивна вештина игри, кои се подобри размислување, социјалните вештини и понуди шанса да патуваат и да сретне истомисленици ширум светот," Brannan наведува во соопштението.Изминатите 18 месеци биле бурните да го кажам барем за Brannan, кој е трошат своето време jetting помеѓу Европа и Западниот Брег на САД, каде што тие биле хостинг како многу Mindsports настани како што може да се собере, во рамките на подготовките за нивниот прв Светско Првенство.Организацијата, исто така, има планови да се тркалаат свет календар и пласман систем, како и нов онлајн социјална платформа.Образовниот Агол Една од Brannan соништата е да се има Mindsports вклучени во училишната програма целиот свет.Тоа не е сите забава и игри – тоа е, исто така, забава, игри и образование.Што подобар начин да се направи учењето позабавно за деца од страна на воведување на игри елемент?Brannan и неговиот тим веруваат на игри на Шах, Драсканици, Магија: Собирање, и eSports како што Hearthstone и Starcraft II, помогнете им на децата да ги подобрат своите математички знаења, правописот, когнитивни вештини, социјални вештини, и исто така стар лекции во процесот на учење да се изгуби.На Mindsports Академија е тркалање пилот програма во велика БРИТАНИЈА, и се надеваме да се биде нуди нешто слично во НАС до крајот на годината.Тие, исто така, донираше повеќе од $15,000 вредност на опрема во училиштата, во надеж дека тие ќе се создаде по училишните клубови, кои на крајот се обезбеди броеви за Светското Првенство.Ако сте заинтересирани во учење повеќе за Mindsports Академија потоа да минете во текот www.mindsportsacademy.com и дополнителни информации во врска со сесијата Mindsports Светското Првенство може да се најде на www.mindsportsevents.com starlight казино вклучена вечера мени.
Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre stardust одморалиште и казино уривање.