троен дијамант слот машина победи

како да се направи пари казино

Њујорк Јужниот дел на основниот капитал (Тиер е на чекање на игли и игли за резултатите од казино лиценцирање состанок вечерва со Државниот Игри Објект Локација Одбор.Вечерашната средба ќе видите Табла согледување на reopening на наддавање процес за да се впуштат во Јужниот дел на Ниво.Таа област на државата е лобирање на сите нагоре низ Њујорк Гувернерот Ендрју Cuomo во напор да се направи својот случај на простор, кој се наоѓа во близина на Пенсилванија граница, се заслужни за четвртата и последна лиценца резервирана за северот на државата Њујорк.Дури и фактот што Јужните Ниво се уште е во игра е малку успех за локалните политичари и жители.Областа е соработува со Прст Езера како што е единствен регион во казино наддавање процес, а помеѓу две, беа само вети една лиценца.Тоа еден на крајот отиде до Лаго Одморалиште и Казино, Прст Езера предлог кој е поголем од понудите кои доаѓаат надвор од Јужна Ниво.Но, луѓето во регионот се чинеше дека тие би биле помина над во казино процес, кога истиот ден, тие беа одбиени лиценцирање, хидраулична fracturing (или "fracking) забрана беше ставен во место во државата, кои би можеле да ја напуштат Јужна Ниво во dire економска straits.Тоа доведе до приговори до државната Игри Комисија и Гувернерот Cuomo да се даде областа уште една шанса.Кои доведоа Cuomo да се поднесе жалба до Игри Објект Локација Одбор, кои, пак, одлучи да се одржи состанок во вторник вечер во Њујорк да се разгледа reopening на наддавање во Јужниот дел на Ниво.Бидејќи одбор првично само препорачува три казина за северот на државата Њу Јорк, таму е се уште четвртата лиценца што потенцијално би можеле да бидат наградени.Додека таа лиценца првично беше за посегнување во сите три северот на државата региони, сепак, одборот ќе биде само со оглед на понудата на Јужна Ниво на оваа средба.Дека не седат и со многу пратениците и други набљудувачи во текот на државата.Некои веруваат дека други области од Њујорк, исто така треба да имаат можност да конкурираат за кои четвртата лиценца ако станува достапна, додека други прашањето колку влијание Гувернерот Cuomo има во казино процес.Во еден момент во процесот на наддавање, се чини веројатно дека четвртиот казино ќе заврши во Catskills/Долината Хадсон регионот, која беше најдоходовната област и видов најголем интерес од главните казино фирми.Имајќи ја во предвид близината на Њујорк и фактот дека регионален натпревар може да биде жестока таму, Округот оринџ Извршен Стив Neuhaus верува дека регионот треба да биде дел од некоја дискусија во текот на финалниот казино лиценца троен дијамант слот машина победи. "Со оглед на посебна можност дека казино коцкање во Њу Џерси може да се прошири надвор од сегашната Атлантик Сити локација, вклучувајќи го и Meadowlands, тоа го прави смисла за Њујорк работни места и приходи што најпродуктивните региони во јужниот дел на Њујорк се вклучат во оваа дискусија," читај изјавата од Neuhaus.Исто така, постојат грижи дека Cuomo, кој се залагал да им овозможи на одборот да работат независно, има премногу влијание во процесот на лиценцирање троен дијамант слот машини за продажба. "Секој пат кога тој кажува нешто, тој го прави спротивното кога тоа не излезе на начин на кој тој сака да излезе", рече Assemblyman Џејмс Tedisco (R-Schenectady) троен дијамант слот машина стратегија. "Ако си оди за да се каже нешто е независна, да ги задржи на тоа независни." Но, членовите на објектот локација одбор велат дека сум бил во можност да дејствува самостојно, без никаков притисок од страна на гувернерот за статистика, и дека одлуката на Јужниот Ниво ќе дојдат од нив, а не од Cuomo како да се направи пари казино.
"Јас никогаш не треба, некогаш сте се зборува на гувернерот на ова прашање", рече Кевин Закон, претседавачот на одборот..