троен дијамант слот машина стратегија

како да се направи пари трае во казино

Tropicana Лас Вегас е на пазарот повторно.Овој потег доаѓа помалку од 10 месеци по Penn National Игри (NASDAQ:ПЕН) се продава недвижен имот на познатиот Лента место за Игри & Слободно Својства (NASDAQ:GLPI).И местото на одржување и Пен оперативен права се во моментов на продажба троен дијамант слот машина стратегија. CBRE Заменик Претседател на Мајкл Паркови потврди Tropicana се наведени и дека не постои официјална продажната цена.Во екот на coronavirus пандемија крцкањето на гејминг индустријата во Март минатата година, Пен, тогаш подјармат за пари, кои се продаваат на Trop сопственост и земјата закуп на средството во Morgantown, Pa.да GLPI за $337.5 милиони вредност на изнајмување кредити.Во тоа време, на трансакција беше гледано како од витално значење за оператор е стабилноста.Од тогаш, тоа стана не само еден од најдобрите-вршење игри имиња во однос на споделување на благодарност, но, исто така, една од најголемите домашни казино оператори со пазарна капитализација.Игри и Слободно време, на една од трите јавно се тргува игри на недвижности, инвестициони фондови (REITs), беше откачи надвор од Пен во 2013 година како да се направи пари казино. Денес, REIT е оператор е основно сопственикот.Паркови беше брокер за 2019 продажбата на Циркус Циркус и Рио.Гласини за Пен можеби продажба на Tropicana појавија кон крајот на 2019, со аналитичари велат во времето на сопственост може да се извлече 700 милиони долари.Тоа е повеќе од двојно што компанијата ја доби во киријата кредити во горенаведените GLPI трансакцијата.Само неколку месеци по REIT стекнал имотот, повторно се појави шпекулација дека на местото на случувањето е повторно се shopped, со GLPI, исто така, забавни продажба-leaseback се справи.Пен стекнати Лента место во август 2015 година за $360 милиони евра.Во октомври минатата година, GLPI извршен ДИРЕКТОР Петар Carlino рече компанијата имаше 18 необјавување договори надвор да партии mulling обид за Trop, што укажува на интерес е силна.Тој, исто така, истакна, "Има многу гуми kickers, не мора многу да се провери автори." Carlino е предност е да се фокусира на регионална игри својства и да ги одбегне на нестабилноста на Лас Вегас.Во Невада, компанијата исто така е сопственик на недвижен имот од М Центар, Спа & Casino во Хендерсон, Tropicana во Laughlin, и Кактус Пит е Casino Resort во Џекпот како да се направи пари во zynga покер. Tropicana suitors не се јавно идентификувани, но продажба може да се подготви некои интерес од големите имиња.Златна Грутка шеф Tilman Fertitta се шпекулира да бидат заинтересирани во Дресот на средства.Игри & Слободно можел да оди друга насока и се продава место на одржување на приватната компанија.Тоа е, исто така, е можно игри оператор партнери со еден од GLPI е ривали да купите имот.Дека трансакцијата стил покажа успех во регионалните пазари во текот на изминатите две години.Меѓу јавните претпријатија на кои може да се направи за логички Tropicana suitors, Bally е Корп (NYSE:BALY) ми доаѓа на ум.Тоа е една од најпознатите acquisitive компании во индустријата, може лесно да пристапите до капитал, и во моментов нема Лас Вегас стапало.Ве молиме имајте на стариот 50-тите, 60-тите Лас Вегас тема.Стариот Лас Вегас беше повеќе за емисии и тогаш коцкање. како да се направи пари трае во казино.