Telecharger holdem тексас покер слободен

јаков & co astronomia казино реплика

Лондон, 11 февруари 2015 – COLOSSUS ОБЛОЗИ, домот на г 10,000,000 Colossus и на најголемите светски фудбалски и спортски джакпот, денес соопшти дека еден играч во своите £2,000,000 точен резултат Изберете 6 'Милионер" играта е моментално дебатираат на г 104,000 Фракционо Пари-Во понуда од £4 билет, во пресрет на вечерашната Премиер Лигата тела помеѓу Chelsea и Everton.Ако играчот се противи на Пари-Во понудата тој треба Colossus Облози 'Било Други Домашни' победи (јас.e telecharger holdem тексас покер слободен. Chelsea да се победи и да се освојат најмалку 4 гола) на земјиштето г 689,000, со ризик пукал во освојувањето на истиот износ повторно со избор на точен резултат во бонус нога – следниот вторник е Лигата на Шампионите игра помеѓу Париз Сент-Germain и Chelsea telecharger jeu de покер en francais. Colossus Облози COO Дејвид О'Reilly рече: "Тоа мора да биде интензивен ден за ова лице да одлучи тој треба да се на пример, банката £50,000 сега за половина билет и да игра за речиси £700,000 повеќе, или тој треба да се седи тесни и се моли Chelsea steamroll надвор од форма Everton страна." На £4 билет во моментов има Пари-Во понудата на г 104,000, кои можат да се преземат во целост или во дел, пред да започне вечерва.На "фракционо' Пари-Во на билет им овозможува на играчот да го продаде секој 10% дел, додека задржување на остатокот на билет да се игра за соодветно намалена споделување на џекпот награда.Играчот, исто така, ќе примите нова понуда во првото полувреме во вечерашната натпревар доколку тој не го продаде билет во целост пред тогаш.На г 2,000,000 'Милионер' е на располагање на www.colossusbets.com на двете Десктоп/Web како и прилагодени паметен телефон и таблет искуство на Мобилен Интернет.Како и сите Colossus Облози базени може да се игра на партнер сајтови, вклучувајќи Betfair, Betdaq и Boylesports.Целосна единица во "Милионер' базен на трошоците играчи £2, но како и сите Colossus базени, 'Милионер' може да биде пуштен за малку, како 20p (кој купува 0.1 единица и игра за пропорционален £200,000) јаков & co казино реплика. Colossus Облози: Дејвид О'Reilly (COO) [email protected] +44(0)20 3393 3662 За Colossus Облози Colossus Облози е основана од страна на Бернард Marantelli, професионална коцкар кој по победата значителни суми од мулти-нога облози од целиот свет, одлучи џекпот базени не се кандидира оптимално.Откако не успеаја да го убеди актуелниот оператори за да се подобри нивниот производ нуди да се генерира поголем базени, тој постави Colossus Облози за да се обезбеди лотарија големина џекпот базени на неделна основа.Компанијата е B2C понуда беше лансиран во август 2013 година и од тогаш Colossus Облози има потпишан на 16 Б2Б договори за дистрибуција на своите базени за да на крајот играчи на својот оператор партнери.Операторите кои се веќе исчезна во живо да понуди Colossus Облози базени за нивните крајот играчи вклучуваат Betfair, Betdaq и BoyleSports, со серија од другите треба да одат во живо во 2015 година. За повеќе информации, ве молиме погледнете www.colossusbets.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre јаков & co astronomia казино реплика.