она што слот машини се во мираж

електронски покер масата за продажба

Додека тоа е една година од COVID-19 појава почна, многу делови од светот се уште се погодени.Бизнисите се принудени да се затвори на привремена основа да се осигура дека големи епидемии не се случи и преоптоварат болничкиот персонал.Во Камбоџа, на Banteay Meanchey Провинција само неодамна најави привремено затворање на казино установи што се должи на неодамнешната појава на позитивни случаи.Оваа провинција вклучува градот Poipet, каде казина се погодени.Неколку Нови Случаи Само вчера, вкупно 171 нови случаи на вирусот се пријавени во провинцијата.Ова доведе службените лица да го објави затворање на казино бизнис.Според Chhoeun Kraiyong, провинциски администрација директор, Poipet казино гости беа дел од групата која тестирано позитивно за вирус она што слот машини се во мираж. Kraiyong рече дека казина би останал отворен, ако тие не беа поврзани со неодамнешните епидемии.Казина користат одредени протоколи за да се осигура дека играчите и вработените не се заразат од овој вирус, но со висок допир области, може да биде тешко да се спречат 100%.Ѕвездата Вегас Казино е еден од места погодени од затворање.Управувани од страна на Donaco International Ltd, компанијата потврди операции беа суспендирани поради официјалните цел.Во соопштението, Donaco рече дека имотот ќе останат затворени до информации е предвидено од страна на федералната влада.Операторот истакна дека безбедноста на персоналот и на посетителите е врвен приоритет она што слот машини се нарекува во австралија codycross. Donaco ќе продолжи да следи било какви случувања и да се обезбеди advisement со сите ажурирања.Водечка Причина Според извештаите, појава во Камбоџа се навраќа на февруари 20, 2021, кога четворица државјани на Кина не биле во можност да поткуп својот пат надвор од карантин хотел.Тие ја поминаа ноќта клубска и две од лицата подоцна тестирано позитивно за вирус.Резултатот е бавно и стабилно ширењето на вирусот.На 1 Март, NagaWorld беше затвори како 11 вработени позитивен за COVID-19 електронски рулет машина за продажба. Казино операции во Sihanoukville се затвори пред Banteay Meanchey се должи на вирус.Во овој регион, казина и мора да останат затворени до Мај 6. Престолнината на Камбоџа е, исто така, погодени од неодамнешните појава електронски покер масата за продажба. Phnom Penh има ноќно curfew сега и забрана за патување во место.Овие правила ќе остане во сила се додека Може да 5 електронски покер масата за дома. На исклучувања се резултат на вирусот се шири и ќе се надеваме дека бавно работи надолу повторно.Службените лица не ќе бидат подготвени за повторно отворање на казината, додека бројот на позитивни вирус случаи намалува значително..