Pala онлајн казино во њу џерси

online us casino no deposit bonus

Цената на Bitcoin постави уште еден рекорд, како што надмина $3,200 за прв пат од нејзиното ослободување, само неколку дена откако еден стравуваа мрежа сплит, или "тешко вилушка", беше финализиран.Според CoinDesk податоци, cryptocurrency видов скок од околу 16% во текот на викендот кога тоа го собори рекорд, додека тековната цена се покажува уште поголем пораст.Имено, податоците покажуваат дека Bitcoin беше продадена во близина на $2,800 минатиот петок кога го завршил ден блиску до оваа цена опсег.Но, почнувајќи сабота, цената почна качување брзо и се пресели надвор од $3,000 mark за да го завршите до над $3,300 од mph pala онлајн казино во њу џерси. Bitcoin нели е блиску до $3,000 од јуни, кога побарувачката од Јапонија и Кина, наводно, се возеше на цена во текот на претходните издигнувања.Во моментов, еден Bitcoin занаети, блиску до $3,500, додека нејзината пазарна капитализација е во $57 милијарди долари, според CoinMarketCap.com.Цената пренапони следи критична пресвртница за cryptocurrency што се случи август 1, кога Bitcoin е blockchain беше принудена да се подели, создавање на една нова виртуелна валута наречена Bitcoin Пари во процесот."Тешко вилушка", како минимум заедница го нарекува тоа, беше активиран по многу жестока дебата во текот на приспособливост на Bitcoin, јас.e.големина на блокови во својот дигитален книга – на blockchain.Само две скалабилност предлози се собраа доволно поддршка од рудари: SegWit 2x и Bitcoin Пари.На 1 август, на blockchain беше сплит да се приспособат на двата предлога, со Bitcoin Парични разделување како независна cryptocurrency и оригиналниот Bitcoin чека следната фаза во SegWit2x предлог, кој ќе се зголемат блок големина за да се 2MB во два месеци време, но само ако рударство заедница собири повторно за поддршка на следниот чекор.Говорејќи за CNBC, Ари Павле, CIO на cryptocurrency инвестиции на фирмата Блок Кула Капитал, рече дека зголемувањето е резултат на "олеснување митинг" по "релативно безметежен" сплит.Според Павле, купувачи сега видите "мазна патот напред за следните два месеци" со оглед на сплит веќе помина. pala онлајн казино услуги на клиентите.