Harrahs њу орлеанс казино телефонски број

поздрав ресторан во црвена карпа казино

Лондон Филијалата на Конференцијата Во Лондон Филијалата Конференција (LAC), февруари 6-9, е круна скапоцен камен на филијалата маркетинг конференција сезона.Овој голем рок, но сепак пријатна и пријателска, настан кој е Кој на казино филијалата маркетинг лица harrahs њу орлеанс казино телефонски број. LAC служи некои неверојатни можности за создавање на нови конекции; учење за најновите и најголема игри, како и многу коктел часа каде социјална мазива проток брзи и бесни.Се разбира, тоа не е сите забава и игри на LAC распоред.Оваа година агендата вклучува некои сериозни дискурс за правни и технички прашања; потенцијалната улога на Bitcoin во igaming индустрија; и, се разбира, многу сериозни ОПТИМИЗАЦИЈА за разговор.Има уште многу време за да се направат аранжмани за оваа година LAC и регистрацијата е бесплатна за филијалата партнери.Ова е една филијалата маркетинг конференцијата што не сакате да ги пропуштите.МРАЗ Целосно Игри 2014 МРАЗ 2014 година се одвива февруари 2-6 во Лондон и располага со неверојатен износ на земјата за секој, со интерес во индустријата за игри.Без разлика дали сте држејќи се со традиционалните казино филијалата маркетинг или барате да филијала во друга агол на бизнис, вашите шанси за правење дека врската на 55,000 метри МРАЗ Изложба Сала се прилично добри.Покрај изложбата сала, МРАЗ 2014 нуди домаќин на семинари кои се фокусираат на меѓународни игри можности.Регистрација за ХОКЕЈ на 2014 година може да се направи на интернет и дека има уште многу време за да се добие на листата.Филијалата на Самитот на Запад Иако Филијалата на Самитот Westhas веќе дојде и помина и оваа година, ова е голем филијалата маркетинг експо што се одржа во прекрасната Париз Лас Вегас Казино Хотел и Казино со рекорд на посетеност.Тоа не е на игри специфични за шоуто, што го прави одлична можност за соработници кои се во потрага да се прошири нивните портфолија.Настанот оваа година избрана стотици изложувачи и воведниот говор од Стив Denton, Потпретседател на Маркетинг Решенија, eBay Претпријатието harrah ' s онлајн казино бонус кодот. (Ако сте заинтересирани, Филијалата на Самитот Исток е закажан за август 10-12 во Њујорк.) SMX Израел За подобро или на полошо, филијалата маркетинг и SEO се приклучи на колкот, без разлика колку многу главоболки вториот предизвикува поранешниот.Ако сте во потрага да остане во пресрет на најновата ОПТИМИЗАЦИЈА трендови (и МЕРЕЊЕ, премногу!), Пребарување Маркетинг Expo (SMX) Израел може да биде добро вреди вашето време harrahs онлајн казино њу џерси телефонски број. SMX се одвива на 26 јануари во Inbal Ерусалим Хотел во Ерусалим.Ние знаеме, не секој може да се направи посета на Израел, но и со igaming е огромен Израелскиот стапало, ние сме сомневајќи се многу познати лица ќе се прави настапи во SMX Израел.iFX Експо Азија, Азија онлајн игри на пазарот е голема награда во очите на повеќето казино соработници, но легализација/либерализација нема да се случи во скоро време.Тоа не значи мораш да се чека околу изградбата на Азија клиент база.ДЕВИЗЕН курс и бинарни опции се многу популарни во тој дел на светот и iFX Експо Азија е добро место за да се справи со која програми конвертирате и кои од нив треба да се избегнува.Тоа е за финансии ориентирана покажуваат дека нуди многу добри можности за соработници.iFX Експо Азија се одвива земе јануари 22 и 23 на Macau Venetian. CasinoAffiliatePrograms.com (ЗЗП) е најголем светски онлајн игри филијалата маркетинг заедница, и е Интернет е основно локација за онлајн игри брендови и филијалата на пазарот да дојдат заедно и да прават бизнис.Во 2013 година, КАПА започна официјалниот КАПА Мрежа.Составен од двете добро познати и до-доаѓаат просперитетна iGaming affiliateprograms, мрежата се фокусираше на успехот на неговите соработници.Ако сакате да ја поднесете вашите сопствени уредувачката ве молиме контактирајте Бил Beatty.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre поздрав ресторан во црвена карпа казино.