Harrahs онлајн казино њу џерси телефонски број

salton долго слот toaster нерѓосувачки челик 4 парче et1817

Кина е Министерството за Култура и Туризам, најави нова црната листа на систем за прекугранична коцкање туристички дестинации, спречување на Кинески граѓани од патувате на овие локации.Основана во согласност со другите владини сектори, на црната листа, наводно, бил замислен да престане "загрозување на личната и имотната безбедност на Кинески граѓани".Додека огласот не се на листата на дестинации се загрижени, ЈП Морган аналитичарите претпоставуваат дека операции во Филипини, Камбоџа, Виетнам и Австралија може да страдаат."Таму е зголемувањето на бројот на Кинески излезни туристи во последниве години како меѓународно патување станува повеќе погодно.Сепак, некои странство градови се привлече Кинески туристи за нивните коцкање бизниси, попречување на Кина излезни туристички пазар и [претставувајќи се закана за] Кинески граѓани," Министерството се вели во соопштението.Кинеската влада побара од Филипини, која има неколку интегрирани летувалишта и просперитетна онлајн коцкање индустрија, да се забранат сите онлајн игри на услуги во август минатата година.Сепак, Филипините претставници истакна дека тоа беше една суверена одлука за нацијата.Камбоџа рече дека го запре издавањето на нови дозволи за фирми кои сакаат да обезбеди онлајн коцкање услуги, но сепак има казината, достапни за Кинески граѓани да патуваат.На ЈП Морган аналитичари додава: "Во оваа фаза, тоа е тешко да се знае точно како на [Кинески] владата ќе менгеме надолу и што значи тоа со 'blacklisting', но ние се сомневаат текови на капиталот преку подземни банки и агенти, како и junkets промоција на овие пазари во странство, ќе биде тешко scrutinised." harrahs онлајн казино њу џерси телефонски број.