снимање ѕвезда казино настани mahnomen

покер contre ordinateur слободен ligne 3000

Нова малициозен софтвер е забележан ѕирка во PokerStars и Full Tilt играчите картички за кос било шанси за победа.Сан Диего-базирани безбедност на компанијата ESET е резултат на малициозен софтвер позната како Win32/Шпион снимање ѕвезда казино настани mahnomen. Odlanor во промет од најмалку Март 2015 година и се користи за да се измамник во онлајн покер покер soldi veri вашиот андроид. Odlanor може да биде несвесно инсталиран на компјутер, ако корисникот преземања инфицирани апликации или софтвер онлајн.Во други случаи, безбедност истражувачите пронашле spyware бил натоварен врз жртвата систем преку покер поврзани со програми како што се Турнирот Ајкула, Покер Калкулатор Про, Паметни Другар, Покер Канцеларија, и други покер soldi veri вашиот iphone. "Видовме овој тројански masquerading како број на бенигна монтери за различни општа намена програми, како што е Daemon Tools или uTorrent.Во други случаи, шпионски софтвер е инсталиран преку различни покер-поврзани програми", рече Роберт Lipovsky, виш малициозен софтвер истражувач на ESET.Еднаш ќе се инсталира, Odlanor малициозен софтвер се користи за да се создаде слики од екранот на прозорецот на само два насочени покер соби, PokerStars, или Full Tilt Покер, ако жртвата е трчање или на нив.На слики од екранот, кои може да бидат преземени од страна на мамење напаѓачот, откриваат не само рацете на заразениот противник, но, исто така, играчот ID.Двете насочени покер сајтови овозможи пребарување за играчите од страна на нивните играч Карти, па оттука е и напаѓачот може лесно да се поврзете на маси на кои тие си играат покер contre ordinateur слободен ligne 3000.

Eset додадена тоа е сигурен дали сторителот потоа ја пушта игри рачно или во некои автоматски начин, со додавање на "сепак, тројански претставува потенцијална закана за секој играч на онлајн покер." ESET, исто така, истакна дека неколку стотини корисници веќе инфициран со вирусот програма, повеќето од нив доаѓаат од Русија, Украина и другите Источно-Европски земји.Покрај тоа, поновите верзии на Odlanor Win32/PSWTool g казино dundee покер распоред. WebBrowserPassView.Б е трчаат наоколу способни за кршење и вадење на лозинки од различни Веб прелистувачи, што го прави уште поопасен за жртвата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre g казино единбург отворање пати.