круна казино кевин крвава вилсон

голема кошница покажува нема достапни термини

Пратениците во Масачусетс почна два дена на расправа во вторник да одлучат дали да се легализира спортски обложувања и низ заедницата.На Масачусетс законодавната власт е Заедничкиот Комитет за Економски Развој и Новите Технологии ќе се одржи расправата.На 20-член панел е задача со оглед на сите прашања кои се вклучени во гејминг индустријата.Спортско обложување има поддршката од Гувернерот Чарли Бејкер (Р).Тој го претстави нацрт-Законот 68, "акт проширување на спортски wagering во Комонвелтот." Законодавството ќе им овозможи на државата казина да работат sportsbooks, а бруто игри приходи (GGR) од коцкање активност ќе се оданочува 10 проценти.Онлајн облози ќе се оданочуваат малку повисока од 12.5 проценти.Бејкер законодавството предвидува дека државата ќе добие околу $45 милиони денари во годишните приливи од спортско обложување.Бејкер законодавството е една од девет спортски обложувања записи во моментов живее со Заедничкиот Комитет.Државата, пратениците започна изработката на нивните статути веднаш по САД Врховниот Суд го погоди надолу на сојузниот забрана на спортски коцкање кои беа забранети на активност насекаде освен Невада од 1992 година до Мај 2018 круна казино кевин крвава вилсон. Повеќето од сметките би им на државата три казина – Plainridge Парк, MGM Спрингфилд, и наредниот Бис Бостон Харбор – да се приклучи на тули и малтер спортски обложувања ложата.Лиценци ќе чини 1 милион долари.Казина дополнително би им биде дозволено да се здружат со мобилен обложување провајдери да се земе далечинскиот wagers поставени од каде било во рамките на државните граници.Сепак, државата е parimutuel racetracks Suffolk Падови и Рајнхам ќе бидат оставени на маргините.Претставници од казина и рекол на Заедничкиот Комитет вторникот дека некој закон донесени за регулирање на спортско обложување треба да се бараат на интернет оператори да се здружат со една од трите земјиште базирани на казина.Масачусетс' три казино лиценца носители очајно сакаат во обложување на спортски натпревар круна казино кујна работилница бафет. GGR на MGM Спрингфилд намали 15 отсто минатиот месец.На $960 милиони интегрирани казино одморалиште што се отвори во август минатата година се паѓа далеку помалку од порано фискалните проекции.Казино оператор кажано државата пред отворањето на имотот кој игри на подот ќе победи најмалку $416 милиони евра во една година.Преку осум полни месеци во работењето Спрингфилд казино има освоено $180.7 милиони $96.1 милиони помалку од проценките голема кошница слот достапноста известување. MGM Спрингфилд Претседателот Мајкл Mathis, изјави Масачусетс Игри Комисија во февруари дека спортско обложување треба да се брза-следи преку законодавното тело.Сакаме да бидете сигурни дека постои чувство на итност поради влијанието што ќе го има за бизнис и за заедницата во поглед на водење дека бизнис во државата," Mathis изјави.Спортско обложување сега е оперативна во Невада, Делавер, Њу Џерси, Западна Вирџинија, Пенсилванија, Мисисипи, Род Ајленд, и Њу Мексико.И закони за управување на дејноста биле донесени во Њујорк, ВАШИНГТОН, Тенеси, Арканзас, Индијана, Ајова, и Монтана.Масачусетс' сосед Конектикат е дополнително во моментов со оглед на спортски обложувања законодавство.Масачусетс е спорт-опседнат држава, со своите легии на fanatics поддршка на домашниот тим New England Patriots, Бостон ред Сокс, Celtics, и Bruins професионални тимови. голема кошница покажува нема достапни термини.