голема кошница нема достапни термини

е seneca нијагарините казино се отвори

BILOXI, Мис голема кошница нема достапни термини. – Продажба на Isle Казино да Landry ' s Златна Грутка може да се затвори во секое време.Во четвртокот, на Biloxi на Советот на Град одобрени reassigning закуп за градот земјиште во Точка Кадетската да Landry ' s Златна Грутка.Продажба на Isle Казино да Златна Грутка беше објавен во Март.Казино ќе стане Златна Грутка Biloxi.Реновирање и изградба ќе започне во јануари и тимот е во Biloxi да се сретне со градот е Заедница на одделението за Развој.Џеф Cantwell, постар заменик претседател на развој за Landry ' s, изјави Сонцето Хералд дека е доволно на реновирање треба да биде завршен до јуни да се rebrand казино комплекс е seneca казино отворен денес. Cantor Игри отвори својата осма трка и спортски книга во четвртокот, како компанија продолжува да инвестира милиони долари за да ја прошири својата линии на бизнис во Јужниот дел на Невада за да вклучи спортски книги, покер соби, мобилни и само-услуга wagering станици во барови и ресторани.Нова трка и спортски книга е во Silverton. "Имаме нов пресврт во 2013 година," Cantor Игри Претседател и извршен ДИРЕКТОР Ли Amaitis рече е seneca крик казино се отвори. "Нашата мобилна платформа за играње ќе биде надграден за iPad, iPhone и Android." Amaitis рече на ажурирани мобилна платформа за играње ќе вклучува неколку нови игри и надградба на тековната игри.Тој одби да се идентификуваат било на нови игри, додека тие се одобрени од страна на Невада игри регулатори.
"Целта е да се додаде вредност" на она што нашата казино партнери понуда, Amaitis рече.Тој додаде дека ниту еден од спортски книги и други линии на бизнис, ќе биде можно без значителни инвестиции, значајни партнери и значајни технологија.Тој рече Cantor Игри, исто така, има развиено киоск дека треба да биде подготвена од страна година е крајот. "Ние очекуваме да бидат конкурентни во тој сектор," Amaitis рече е seneca нијагарините казино се отвори. "Нашата киоск е во нив." На Silverton спортски книга е најнов проект за Cantor Игри, која поседува и оперира на вложување продавници во М Одморалиште, Tropicana Лас Вегас, Хард Рок Хотелот, На Венецијанскиот, На Cosmopolitan на Лас Вегас, Дланки, и Palazzo.Компанијата неодамна го објави долгорочното се справи со Златна Игри ДОО да работат својата раса и спортски книга на Pahrump Грутка.Договорот, што државните игри регулатори се уште треба да го одобри, ќе биде компанијата деветтиот спортски книга и првиот надвор од Кларк Каунти сум коцкање премногу. Cantor Игри ќе се кандидира на 2,000-квадратни метри простор на Silverton, која вклучува 38 гледање carrels и high-definition видео екран со 2.35 милиони светодиодни диоди пиксели.Видео екран може да се покаже четири избрана спортски настани и како и многумина 16 nonfeatured настани истовремено.Две дополнителни екрани екранот обложување шансите. "Јас се уште верувам (спортски betting) е на пазарот, а не облог," Amaitis рече. "Спортски е стока и луѓе трговски стоки.Ова е тргување јама." Во Silverton, Cantor Игри, исто така, ќе работат на покер соба, во непосредна близина на спортската книга.Компанијата, која работи на покер соба во дланките, се уште е на чекање за регулаторно одобрување. сум се случува да се победи во казино денес.