слобода 7s казино слот машина

сфр geant казино chalon sur saone

Резолуција која ќе го овласти казино игри надвор од Атлантик Сити се движи напред во Њу Џерси Законодавната власт.На Њу Џерси Собранието е комитетот за правосудство гласаа 6-2 во понеделник да го одобри резолуцијата, која би нека гласачи одлучуваат во ноември дали да овласти два нови казина во северниот дел на државата.Референдумот ќе се измени држава, Уставот за да се дозволи казино игри надвор од Атлантик Сити.Ова е и покрај фактот дека клучни детали, вклучувајќи ги и даночната стапка на нови казина ќе се плати, се уште се водат за исчезнати.Амандманот, исто така, не определи локации на нов казина, но рече дека тие мора да бидат најмалку 72 милји од Atlantic City, и да биде во одделни земји слобода 7s казино слот машина. Assemblyman Крис Браун, кои гласаа против законот, се вели дека референдумот не треба да се одржи до даночната стапка на нови казина плаќаат на нивните коцкање приходи е определено.Браун исто така, истакна дека, според Дојче Банка за проценка, Атлантик Град може да се изгубат 500 милиони долари во игри на приходите ако постојат Северна Џерси казина, неутрализирање било какви приходи, добивки од новиот казина слобода 7 слот машина max исплата. "Ако ние сме треба да имаат интелигентна дебата и интелигентен разговор за изменување и дополнување на уставот, зошто не можеме да се биде искрен со луѓето и да се каже, тогаш што даночната стапка ќе биде така тие знаат точно што тие се гласаат?" Браун рече.Говорникот Винсент Prieto, еден од спонзорите на законот, рече даночната стапка ќе се вклучат во овозможување на законодавството пред избирачите се одлучи на нов казина во ноември.Законот поставува минимум $1 милијарди долари за инвестиции во секоја нова казино.Тоа, исто така, дава Атлантик Сити казино оператори само 60 дена да се пријават за една од двете нови лиценци.После тоа, секоја компанија може да аплицира за лиценца.Резолуцијата расчисти првата законска пречка минатиот месец откако Сенатот на Буџетот и Appropriations Комисија гласаа 9-2 да го одобри предлог.По 20-дневен период на чекање, амандманот сега мора да се помине и на Сенатот и на Собранието со три-fifths се во мнозинство да бидат поставени на ноември 2016 година гласање.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слобода 7 слот машина за продажба.