кој казино има бесплатен паркинг

кога ќе коцкање биде легална во сите држави

Ли Дејви врти друго предиво од неговите искуства во 46th Annual Светската Серија на Покер, овој пат со фокус на злоба тој го создал со италијанскиот играч додека играте $1,500 Продолжен Нивоа No-Limit Hold ' em настан.Една од причините јас и понатаму да бидат риба, е злоба.Јас не зборувам за Јапонски хорор потчукнете глуми дека е страшно кучка која изгледа uncannily како мојата сопруга откако таа прошетки надвор од туш.Јас го зборувам злоба, јас држете против мојот противникот.Дали некогаш сте сакаат тоа што знаеше како да се бориме како Брус Ли?Јас не.Кога јас бев дете, луѓето се користи за да ги собереш за мене.Јас сум од-производ на бела жена и Кинески човек има малку забава во задниот дел на Lada.Тие се користат за да го повикате се Chinky Кина Човек.Татко ми ме натера да се бори против нив.Секогаш имало оваа секундата пред борбата ќе започне, стравот ќе преставам, и верување би поплава во.Јас бев Брус Ли.Две минути подоцна, бев на подот добивање срање започна надвор од мене.Јас сум сигурен дека тие први искуства во облик на злоба во мене.Мразам да се биде виден како инфериорни во однос на секој, во секој случај.Мразам да им се кажува што да прават.Тоа значи училиште наставниците, родителите, шефови, и сопруги се симне моите Божиќ листа.Јас, исто така омраза класа разлики.Јас сум работничката класа човекот на срцето, и затоа јас ги презираат snobbery во било каква форма.Ова е причината зошто јас сум подготвен да напишете мислење парчиња на Светската Серија на Покер (WSOP) дилери се игнорира, или забележав и потоа се третира како гомно.Јас се чувствувам нивната болка.Кога гледам луѓе злоупотреба дилери сакам да ги собереш на дилер копче го користите за да се пресече нивните черепот во прав, а потоа мувла дека прашина во голема тешко фалусот што јас тогаш ќе го користите за да задник ебам со.Јас отплесвам.Но нетрпеливост не можете да добиете било каде.Не постои ништо позитивно за нив.Научив одамна дека јас треба да се зголеми за смрдеа од тоа срање.Претпоставувам дека тоа е преземање на подолг за не злоба како живот да стане норма.Како голема Сетх Godin неодамна рече: "проблемот со одржување на злоба значи дека твоите раце се премногу целосно да се држи за нешто друго." Нетрпеливост може да биде особено се непријатни кога се применува на покер.Тука е случај во точка.Јас сум играње во $1,500 Продолжен Нивоа No-Limit Hold ' em турнир.Јас сум составен, и се чувствувам како да сум игра добро.Постои еден играч на мојата маса што решив да не танго со, млад италијански во 10 седиште.Ние сме на Ниво 4 со ролетни во 100/200. Јас сум крстарење.Таму е отворен од исклучување на 400, и гледам надолу за да ја видите џеб кралевите во големите, слепи.Ерекција, започнува да се формира.Чипови почнуваат да се тресат.Луѓе се прашуваат дали постои мал земјотрес?Јас три-залог на 1.200 кој казино има бесплатен паркинг. Тоа е една голема точка, бидејќи јас сум бил три-обложување овој човек постојано.Тој го прави тоа 2,800, јас во собата во него, и тој брзо повици.Постои 15,000 во тенџере и тој се врти на над [Оглас] [4d].Се смеев внатре.Јас не можев да верувам дека тој би повик од неговата магацинот со рака дека weak кога ќе коцкање се легални во илиноис. By на времето имав достигна претвори јас не смее внатрешно.Наместо тоа, јас бев bemoaning мојата среќа и се прашувам дали универзумот е намерно се обидува да ме спречи играње покер, па можев да го проведувам времето прави нешто вредно?Две aces – flop и да се сврти.Тоа влијае мене лошо.Тоа не беше само на страна, тоа беше втор пат имав изгубено голем рака со кралевите против инфериорни страна (јас беше елиминиран во Казино Вработен Случај, кога мојот КК не успеа да го победи на JJ).Јас не се сетив на тоа, во моментот, но јас бев нервира прилично лошо.Јас го отворив [Ас] [8c] во исклучување.Италијанската дека јас не сакам да играм со моите очи магацинот.Имав малку повеќе од 30 голема ролетни.Тој се стави во три влог.Почнав внатрешен разговор.Верував дека тој очи мојот оџакот, за да сфати дека имав класичен оџакот големина на три-бет, и потоа чкрапалото со ѓубре.Јас укината.Јас се чувствував како некоја пичка.Јас бев назад во кои игралиште одново сите повторно.Јас го отворив [5d] [4d] од киднапираат, и италијанската отиде преку истата рутина, овој пат три обложување мене од мали слепи.Јас треба да имаат укината.Јас дури и не треба да се отвори оваа страна.Но, јас реков дека тој беше полн со срање.Јас лупено, flopped отворен ender, и изгубиле еден куп на чипови пред виткање на реката влог.Италијанската отвори за да 450 од Под Пиштол, и јас три-бет да 1,300 rom small blind држи џеб приклучоци.Тој лупено кога ќе коцкање се легални во флорида. The flop беше [Кс] [8d] [6s], и се обложувам 1.200 лица; тој се нарекува.Крајот е [5c] и ние и проверени.Реката беше [Тц] и јас проверив повторно.Тој се обложуваат 3,500, и ова е тоа што отиде на внатрешно кога ќе коцкање биде легална во сите држави.
"Јас не победи ништо.Не постои ништо што можам да го победи.Сè што можел да има, дека повиците пораз залог, дошла таму, или е уште тепа мојот Приклучоци.Јас не може да го победи ништо.ПОВИКОТ." Да, јас се нарекува.И покрај минува низ рака, и сфаќајќи дека бев победи, јас се нарекува.Тој ми покажа KTo, и почнав berating него внатрешно за повикување на моите три-обложуваат со таква слаб и често доминираат рака.Тој е веројатно повикувајќи бидејќи тој знаеше дека јас бев риба.Тоа беше период на игра кои се погодени мене лошо се додека не се скрши.Јас тогаш малку време за да слушате некоја покер хипноза аудио, и јас се вратив да го почувствува, игравме добро, и го направи Ден 2. Последната страна со италијански нема никаква врска со логиката.Сето тоа беше за его, за сите на злоба.Јас создаде приказна дека тој беше искористување на мене.Тоа е, се разбира, покер.Но, јас се тоа премногу сериозно.Јас направив лични.Што пак создаде војна, со само една личност во потрага за борба.Тоа беше прв пат се чувствувал овој пат од WSOP почна.Се чувствував многу срам.Јас се чувствува малку глупаво.Јас сум подобро од тоа.Јас сум споделување на оваа приказна затоа што јас верувам дека злоба влијае на многу луѓе, и тоа не само во покер.Ние сите се создаде приказни, и нетрпеливост дека дури и не постои.Ние правиме срања нагоре, а тоа доаѓа од одамна, во земјата која сега е далеку, далеку.Нетрпеливост, не само што се појави.Тие се последица на активирањето.Рудникот бил КК v A4 рака.Да научат да се забележи она што вашиот предизвикувачи се.Кога ќе ги види, а потоа дело.Да се извлече од battleground.Претворете го вашиот топлина во нешто кул.Ако морав да го ставам слушалки и слушале мојата покер хипноза песна би ја зачувале еден тон на чипови, и многу гнев и срам.Се надевам дека ќе можат да научат од моите грешки.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.