сончевиот диск слот машина за слободни

како може да се победи

Фудбал дадоа рекорд £1.4 милијарди долари ($1.8 милијарди долари) во приходите за велика БРИТАНИЈА bookmakers во полна година од октомври 2015 година до септември 2016 година, според бројките објавени оваа недела од страна на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија.Што резултираше во сите времиња-висок профит од £333.4 милиони ($432 милиони денари).Податоците доаѓа како спорт и неговиот управен орган во велика БРИТАНИЈА, РАСЕЛЕНИТЕ, е обвинет дека има премногу атмосфера на финансиските односи со обложување компании, кои го обезбеди со повеќе милиони во спонзорски договори.Во меѓувреме, таму имаат последно време се повеќе висок профил случаи на фудбалски играчи неподлегнување на коцкање зависности и BBC се наведува дека коцкање меѓу играчите е широко распространета.Неодамна, Burnley играч од средниот ред Џои Barton призна ставање влогови на 1260-те натпревари помеѓу 2006 и 2013 година, вклучувајќи и најмалку пет години во кои тој беше играч.Тој беше казни со парична казна и забранет од играта за 18 месеци, а подоцна и отпуштен од Burnley.Про фудбал играчи се забранува ставање влогови на своите спорт, без оглед на тоа дали тие се директно вклучени во игри или не сончевиот диск слот машина за слободни. Barton, е отворен социјалните медиуми корисник, призна дека тој е коцкање addict и критикуван од ФА за неуспехот да се земе во предвид медицински извештај покажа дека тој имал бараат помош за својата зависност од дрога.Тој, исто така, обвинет од ФА на дволичност.Рамковниот договор има долгогодишна се справи со букмејкер Ladbrokes додека, во 2016-17 Премиер Лигата сезона, десет од 20 тимови се натпреваруваат во поделбата беа спонзорирани од обложување компании како што знаете имате коцкање проблем. "Ако ФА е навистина сериозен во врска со решавањето на прашањето на културата на коцкање во фудбалот, треба да се погледне во сопствените зависност од коцкање компании, нивната улога во фудбалот и во спортот радиодифузија, наместо само обвинуваат играчи кои место залог," рече Barton.Во пресрет на Barton афера, ФА Претседател Грег Кларк изјави дека организацијата ќе ги видиш своите политики за обложување спонзорство, како и нејзината справи со Ladbrokes.Тоа се очекува да се донесе одлука за прашање подоцна ова лето.Во меѓувреме, други важни готова брза од новиот UKGC статистика беше тоа уште една причина célèbre на Британските медиуми, фиксна-шансите обложување терминали (FOBTs), исто така, дадоа евиденција на приходите за обложување индустрија.На терминали, кои се инсталирани во обложување продавници ширум земјата, сега сметка за повеќе од 50 проценти од индустријата земјиште-врз основа на вложување на приходи, но постои перцепција дека тие се одговорни за зголемување на коцкање зависности и социјални проблеми.Британската влада ја презеде преглед на машини, што може да резултира во намалување на максималната удели.Британците wagered евиденција $1.82 милијарди на машини минатата година. како можете да победи во покер.