саундтракот блек џек 21

harrah ' s roll да победи craps

Phil Hellmuth Jr реагира на Terrence Чан лошо победи со повикување на него моронско motherfucker, и Phil Ivey, бега штета во Боби Соба благодарение на неговиот телохранител.Ако стапови и камења на полицијата биле на должност во Рио ова изминатиот викенд, ќе имаше налог за апсење на еден Фил Hellmuth Jr саундтракот блек џек 21. Длабоко во бизнис крајот на $10,000 Limit Hold ' em Првенство, Hellmuth се судрија со Terrence Чан, во една рака каде Hellmuth беше во водство со flopped сет на Дигалки, и Чан направени лабава реката повик брка Бродвеј.Чан погоди неговата чудо картичка на реката за да се победи на страна, и Hellmuth ditched на харфа се огласува 'браво' mate допрете го на маса, за Куса на тешки метали гитара огласува, 'Моронско Motherfucker' 10 минути проповед.Под нормални околности, тоа не е мудро да се метежот со Мешани Боречки Вештини (ММА) кафез борец, но овие не се нормални околности; ова е Phil Hellmuth што се зборува, тука.Па наместо да Чан добивање Hellmuth во глуждот заклучување, тој наместо тоа, тивко вика на подот и побара од нив учтиво да admonish Г-дин Hellmuth за користење фаул и навредлив јазик. Hellmuth заврши во шеснаесеттиот место.Чан направи последниот маса, по завршувањето на осмата.Во интервјуто со PokerNews Чан посочи дека ако Hellmuth се одесуваше како со рекреативни играч, тогаш најверојатно ќе се стави надвор од игра.Уште еднаш, како што јас го напишав кога Кевин Харт сува humped табелата во Супер High Roller Сад (SHRB), ова е уште еден пример за углед, што доведува до пристрасност кога станува збор за она што е прифатливо во оваа голема игра на нашата.Луѓето се занимаваат со инцидентот во хумористичен начин, бидејќи повикување на некој моронско motherfucker за десет минути стана дел од Фил Hellmuth дело.Ние сакаме него да експлодираат, бидејќи тоа е она што го прави толку watchable.Но, што би се случило ако еден ќелав на чело, тешко копиле бараат руски човек би се нарекува Terrence Чан на моронско motherfucker за десет минути.Како би медиумите покрие дека одредена приказна?Во решето да Hellmuth, тој не се извини. — phil_hellmuth (@phil_hellmuth) 22 јуни, 2017 Тоа е доста иронично што Phil Hellmuth е следна книга за таа да биде еден на позитивност.Се тепаат во Боби Соба?Terrence Чан може да се ракува Hellmuth е да избие како vivisectionist го изведува обучен мајмун, но истата не може да се рече за наводниот инцидент што се случи во Боби Соба.Според Гус Хансен е Instagram сметка, таму е $3k/$6k мешани игра одвива во озлогласениот Bellagio Покер Соба во текот на Светската Серија на Покер (WSOP), и неколку ноќи пред се тепаат одржа.Хансен е претепан 2007 Ауси Милиони противник, Џими Fricke, објави веста на Твитер harrah ' s реката долина казино работни места. — Џими Fricke (@jvfricke) јуни 25, 2017 Подоцна во која се наведува дека проблемите почнаа кога некој се обиде да се поп на наскоро да биде Покер Салата на Славните inductee Фил Ivey harrah ' s riverboat казино метропола илиноис. — Џими Fricke (@jvfricke) јуни 25, 2017 Еден телохранител?Не, тој мислам дека тој е Витни Хјустон?Па таму ќе се Terrence Чан, поминуваат некои од кои $10,000 Limit Hold ' em Првенство осмо место заврши пари мудро, и да вработат еден телохранител да се борат надвор оние моронско motherfuckers.Се прават работите на вистинскиот начин.Се прават работите на Ivey начин.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre harrah ' s roll да победи craps.