Toaster рерна со отвори на врвот за тост

дали казина направи пари покер

"Не сакав да признаам, за нив, дека имам проблем како тоа се чувствува слаб до мене.Но откако го доби храброст да го признаат тоа, за нив, тие реагираа многу поволно.Сега јас сум три години трезен, јас сум супер удобно да зборувам за ова на луѓето." Дали некогаш сте се погоди пословичен рок дното? "Мислам дека не на емотивно ниво.Не во смисла на пари, или статус, но таа беше таму, сепак, затоа што беше толку мизерен.Право пред добив трезен отидов надвор за Среќен Час, во текот на летото, и имав 12-пива во два часа.Тоа беше прилично стандард за мене, само што овој пат јас не се чувствувам пијан. "Па доаѓа во...тоа е она што мислев.Но, јас бев со отворен ум, и, тоа што работел за мене.Мојата духовност чини многу повеќе практични, од начинот на кој што јас бев научен.Морав да дојде до ова сознание за себе, и да го прифатат тоа себе – да се нема сила хранат како што беше кога јас бев израснат католичката.Јас не бев случува да се слушне срање за Бог и религијата, но јас се менува, и јас му благодариме на Бог, што јас не.Имам многу повеќе мир во мојот живот.Јас не сум исплашена од многу.Таму се користат за да се многу на несреќата и gloom во мојот живот, и тоа не е добро место да биде." Она што делови од 12-Чекори беа повеќето од клучно значење за вас? "Четвртиот и петтиот чекори.Пишување по лошо срање што сте направиле досега и што го кажува вашиот спонзор за тоа.Добивање на многу лоши работи што јас имам направено симне моите гради ми даде чувство на слобода toaster рерна со отвори на врвот за тост. "Се вратив назад на пиење по мојата 30 дена од sobriety, и тоа се зголемил дури и побрзо.Почнав да прави повеќе апчиња, пиење повеќе, и забележав тоа беше помалку забава.Имаше моменти кои јас бев чувство висока, но тоа не беше работа за мене повеќе. By вршење на 12-Чекори научив како да пристапите до тоа место, додека да се биде трезен." Она што беше вашето искуство со 12-Чекор програма? "Моето искуство беше одлично.Јас беше продаден на целата работа, од самиот почеток, така што помогна многу.Ми се верува дека тоа се случува на работа, па јас целосно нурнати себеси во тоа.Сметам дека е многу тешко да се верува дека ако некој е страдаат од прашање, или malady, дека на 12-Чекори нема да ви помогне во некој начин. "Тоа беше многу мизерно четири месеци, а потоа сфатив дека имам голем проблем.Отидов на 12-Чекор група и сфатив дека сите луди мисли дека се случува низ мојата глава беа, исто така, се случува преку нивно.Видов себеси во нив.Јас не на 12-Чекори и јас навистина мислам дека тоа е она што го направив тоа за мене." Зошто не ти се пие? "Тоа беше само лекувам и да се забавуваат.Пред пиење, кога бев во Средно Училиште мразев да биде трезен во моето тело.Почувствував екстремно непријатно, сите во мојата глава, и јас имав многу стравови.Страв за социјални работи, зборува за луѓето, гледајќи во очите на луѓето.Тогаш јас со почеток пиење, и земањето дроги, и јас се почувствував слободни.Јас би можеле да пристапите кои се убедени внатрешниот дел од себе.Кога бев трезен не можев пристап place. "За мене тоа беше животот се менува.На почетокот на мојот духовно будење.Мора да се најде она што работи за вас.Најдов дека луѓето треба да се најде некој вид на духовни штекер, дури и ако тие не го прават на 12-Чекори.Ако можете да најдете некој друг начин за да се добие дека Бог нешто – она што сакате да го нарекуваат тоа – тогаш тоа е доволно.Сето тоа е за да се биде добар човек.На 12-Чекори ве научи како да се биде добар човек." Дали сте религиозни? "Религиозен?Дефинитивно не!Јас бев израснат католичката, но јас дефинитивно ќе ви каже дека духовноста е број еден, нешто во мојот живот.Се чувствувам како да имам прилично добар духовен живот.Јас се провери во со...јас ќе го користиме терминот "Бог".Јас немам разговор со Бога, но јас ќе го прашам за некои работи и тие ќе дојдат да мене со текот на времето toaster рерна со toaster слотови на врвот. "Ако единствениот начин што го имате забава, е преку пиење, а да не се потруди да излезе, тогаш тоа е многу тешко да се земе еден ден во исто време, затоа што мислите дека утре ќе си го цица, како и.Така, верувајќи дека работите можат да бидат различни утре е навистина важно.Добив дека се надеваат дека од луѓе што се задоволуваат потребите во рамките на 12-Чекор програма." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дали казина да заработат пари на покер. "Не верувам дека ние сме навистина во контрола, мислам дека постои поголема план за нас.Па јас сум живее мојот живот според овој повисок план, наместо да живее мојот живот selfishly.Мислам дека ова повисоко план е повеќе познавања од сум и што сум, па мислам дека мојот живот ќе биде подобро ако јас го следат тој план." Беше е тешка прави на 12-Чекори и не се религиозни? "Јас сум како постер дете за анти-религија.Ако некој ми рече дека сум бил случува да се најде Бог во АА јас ќе се погледне во нив како да е луд.Јас не мора да мислам, дека Бог не постои, јас само не се грижи.Тоа беше како Дедо Мраз да ми.Јас не мислам дека има нешто добро што би можело да излезе на религија или духовност.Мислев дека тоа ќе биде срање.

"Незадоволство е најголемата работа.Чувство дека патот е она што предизвикува многу луѓе да пијат, бидејќи тоа голта во нив.Јас сега знам дека луѓето не прави да се чувствувам како срање.Јас сум правење мене се чувствуваат како срање.Тоа е прекрасно чувство на слобода да се разбере дека." Колку е важно беше да имаат отворен ум? "Тоа е клучот за сите нешта во животот.Во покер, можете да го видите многу блиску mindedness.Замислете некој вели дека тие не може да се подигне/fold 15bb – тоа ја убива креативноста и мислата процес кој луѓето поседуваат во себе.Во обновување, ако сте блиску ум тоа нема да биде тешко." Каков совет би им дала на луѓе кои не може да се замисли животот без алкохол, бидејќи тие веруваат дека тие не можат да се забавуваат без тоа? "Тие секогаш велат дека еден ден во исто време, и дека е важно.Се сеќавам имаше еден одреден ден, на почетокот на мојата 12-Чекор процес.Се обидував да остане трезен секој ден, бидејќи тоа беше голема борба за мене.Еден ден бев навистина збркана, и почувствував како ми требаше за да излезе се напијам и да ги задоволи девојки.Јас се сеќавам, велејќи: "Марк само да остане трезен и денес...повторно да се оцени утре," и тоа навистина работел за мене дали казина направи пари покер. "Јас се сеќавам на размислување: 'ова не е работа за мене повеќе.' Сфатив дека тоа не е забавно, и алкохол не беше effecting мене во начинот на кој сакав тоа да.Ова е главната причина што јас престанам – тоа само не прави ништо за мене повеќе." Кои области од вашиот живот се влошува? "Јас бев дел од гомно.Јас бев себична, во смисла дека јас не би се грижат за другите луѓе.Јас бев многу две-со кои се соочуваат, а не вистината епови она, и дека боли многу луѓе, но, исто така, ме боли мене.Тоа не се чувствува добро да се живее во лага.Кажувам вистината и да се чувствува добро." Како не ви крајот да се откажете? "Јас проверив во рехабилитација, бидејќи мислев дека има нешто во ред со мене.Почувствував дека нешто лошо се случува во внатрешноста на мене.Јас отидов за шест дена и си помисли: 'никој случај не...јас не сум престојуваат тука.' "Излегов од рехабилитација, и за 30 дена останав чисти.Но, има нешто во задниот дел на главата, велејќи: 'не постои начин на кој јас никогаш не сум пиење повторно.' Мислам дека е стандарден нешто за алкохоличар или наркоман.Единствениот пат кога имав забава беше кога ми се пиеше, па да се даде дека не чини изводливо.