громот долина казино календар на настани

казино во близина на јужна сан франциско

На IGA објави номинациите за 2011 Жените во Игри Конференција и Награди и тоа е голема колекција на заслужни жени во индустријата за игри.Наградите се одржи 22 јуни и ветува да биде одличен начин да се покажат на жените кои се ' рбетот на индустријата за игри.На настанот ќе ги собере најдобрите и најпаметните да се признае номинираните и им честитам на добитниците за нивните извонредни достигнувања во индустријата.Во CalvinAyre.com ние сме големи поддржувачи на жените во индустријата за игри и ние ќе бидат официјално видео медиумски спонзор на настанот оваа година.Ако оваа година ПЕРИКА е ништо, како и минатата година, тоа ќе биде забавна вечер која нема да сакате да ги пропуштите.Еве е листата на номинирани за 2011 Жените во Игри Награди.СКРИЕН ТАЛЕНТ НА ГОДИНАТА на ДОДЕЛУВАЊЕТО на Оваа награда оди на жената чиј придонес не може секогаш да бидат видливи за секого, туку е од непроценливо значење и е високо ценет од страна на група/организација.Аманда Бригс – Sportingbet Angelika Колер – Sportingbet Клер Conroy – Paddy Power Deirdre Curran – Parlay Entertainment Inc.Ева Kwiatkowska – Unibet Франческа Rizzo – Betfair Џенет Viippola – Интерактивни Игри на Советот (МВК) Лаура Нолан – LN Консалтинг Магдалена Biernat-Heikkinen – Betfair Manuela Brasacchio – Лотоматика Стефани Чеун – Melco Круна Забава Odette Pretorius – PKR Rookaya Saleem Fernandez – bwin.партија Робин Бекер – Евра Партнери Тереза Tunstall – Gamcare ЅВЕЗДА НА ИДНИНАТА на Оваа награда признава ентузијазам и посветеност на некој кој претставува позитивен иднината на индустријата за игри.Ана Conley – Вилијам Хил Онлајн Аурора Merino Salas – WebGamingSolutions Денис Рош – Paddy Power Emma Линдли – GB Група Ерика Шварц – PKR Лаура Craddock – Казино Продукт Менаџер, Ранг Интерактивни Maxine Гибонс – ГМ, Blackpool Grosvenor Констанца Hsu – Melco Круна Забава Ограничен Никола Siveyer – Небото Обложување & Игри Patricia Doran – Paddy Power Рејчел Рајан – Betfair Sharneet Birk – bwin.партија Сузан Mcguirk – Богородица Игри Zoe Еванс – всушност мека Бинго ЛИДЕР НА ГОДИНАТА Оваа награда е отворен за сите женски лидери кои работат во индустријата за игри.Таа може да биде лидер на тимот, раководител, директор, извршен ДИРЕКТОР, и слично громот долина казино календар на настани. Britt Boeskov – Unibet Celia Хо – извршен ДИРЕКТОР, центарот на Вниманието на Компанијата Кристина Thakor-Rankin – Богородица Игри Delaney Гордон – ГМ, Grosvenor Казино Piccadilly Џенифер Weissman – Harrah ' s Забава Кети Swindley – bwin.партија Луис Амос – BskyB Lyndsey Берет – Ritz Клуб, Казино Мишел Cummins - Казина Австрија Меѓународни Мишел Winfield – ГМ, всушност мека Huddersfield всушност мека Бинго Patti С громот долина казино вработување верификација. Харт – Меѓународни Игра Технологија Тужи Цена – GM, го Закопаат Нови патни Grosvenor Сузан Лука – OpenBet Тамара Yaniv – Директор, B2C Покер Tracey Колинс – Grosvenor Казина Ltd Wendeen H. Eolis – EOLIS wendeen eolis ent.ТИМОТ НА ГОДИНАТА ВО Било кој тим предводен од жена која придонесува за компанијата успех е снимен во освојувањето на оваа награда. Celia Хо – извршен ДИРЕКТОР, центарот на Вниманието на Компанијата Клер Osborne – Раководител на Бинго & Игри Ранг Интерактивни Даниела Attard – Покер Филијалата Тим, Betfair Деби Лоренс – Раководител на Измама, Betfair Кети Swindley – HR тим, bwin.партија Michela Bianchi – Mangas Игри Betclic Raffaela Eschert – Unibet Tammy Schuiling & Шар Tamagi – Chartwell Tracey Колинс – ГМ, Grosvenor Казина Ltd казино во близина на пролет хил флорида. Southampton ИНСПИРАЦИЈА НА ГОДИНА Оваа награда ја признава поединец за нивната заложба за поттикнување, унапредување и/или championing напредок и развој на жените кои работат во индустријата за игри.

Bibiana Woschitz-Bieder - Казина Австрија Меѓународни Елен Learmonth – Мини Вегас Соработници на Г-ѓа Констанца Hsu – Melco Круна Забава Ограничен Наташа улиците of swanston – Раководител на Излезни Продажба, Betfair Ники Clements – ГМ, Genting Казина Ники Senyard – Приходи Пристап Onika Russell – Ladbrokes ФИЛИЈАЛАТА на МЕНАЏЕР НА ГОДИНАТА Оваа награда оди на жена чија лидерски вештини направи нејзиниот стојат надвор од нејзините врсници.Шарлот Barnett – Betfair Клер Tribert – Филијалата Менаџер, Sportingbet Даниела Attard – Betfair Pallavi Deshmukh – bwin.партија ИНОВАТОР НА ГОДИНАТА Оваа награда оди на жена која придонесе за трансформација на бизнис во неконвенционален или иновативен начин казино во близина на јужна сан франциско. Adele Лотон – Раководител на Jackpotjoy, Gamesys Annie Melnic – Betfair Веќе Hindle – Sales Manager, Blackpool Grosvenor Лаура Probert – bwin.партија Ноа Wolfson – AspireGlobal (Neogames) Трејси Коен – TCSJOHNHUXLEY ЕВРОПА ЧОВЕКОТ CHAMPIONING ЖЕНАТА ВО БИЗНИСОТ Оваа награда оди човек во бизнис, кој е или компанија лидер или иноватор што го има, во текот на минатата година, покажаа посветеност за напредок на развој на жените во бизнисот.Андреј Mciver – Sportingbet Андреј Љубов – Ritz Лондон Гери Loveman – Цезар Забава Џим Рајан – bwin.партија Лоренс Хо – Melco Круна Забава Павле Benton – Grosvenor Од врвот до дното на листа на номинации е полн со неверојатни и прекрасна women казино во близина на сплит рок одморалиште. CalvinAyre.com би сакал да ги поздравам номинираните и посакувам секој со среќа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre телефонски број северна потрага на казино.