возраст за да се коцка во казино низводно

mandalay bay одморалиште и казино адреса

На фрустрирани казино инвеститорот на островот Tinian лансираше онлајн петиција во насока на убедување на владата да се намали на црвена лента држи назад својот проект.На 3 февруари Мост Инвестиции Група (ГОЛЕМ) започна петиција за Change.org, барајќи поддршка за изградба на туристичкиот казино на Tinian, која е дел од Заедницата на Северните Маријански Острови (CNMI).Петиција има датум за ова предизвика 208 потписи, оставајќи 292 кратко на неговата цел.ГОЛЕМА беше дадена условна игри лиценца одобрување од страна на Tinian Казино Игри Контрола Комисија (TCGCC) еони одамна, уште планираните $130m Титаник-тематските Tinian Океанот Одморалиште и Казино има уште да се постави плови (метафорички кажано), и ГОЛЕМА е ставање барем некои од вината за владини службеници кои не се јасни за дефиницијата на "порта активности поврзани." ГОЛЕМИТЕ гради својата казино во и околу една област во близина на Tinian Харбор е трговски пристаништа.Првата фаза на ГОЛЕМА е изградба е ферибот терминал, од кои поголемиот дел на одморалиштето е гости се очекува да пристигне, со оглед на тоа што ГОЛЕМ повици "поради недостиг на конзистентни летови до Tinian." ГОЛЕМА е петиција забележува дека на терминалот ќе обезбеди roll-on/roll-исклучување на возила услуги кои ќе имаат корист сите Tinian е жители.ГОЛЕМА верува терминалот е "несомнено порт-активности поврзани со," и одморалиште себе е "порта поврзани со проектот" како тоа ќе им понуди хотел сместување на патници кои пристигнуваат во Tinian преку ферибот.Сепак, оваа точка е некако се изгубија на CNMI функционери, кои допрва треба да се издаде на проектот master siting дозвола.ГОЛЕМА вели дека има поминато $10m од изградба на овој проект започна во август 2014, како и на дополнителни $3m да се преселат на стариот складови и царинските и имиграција канцеларии кои беа наоѓа каде што ГОЛЕМА е проект се гради.ГОЛЕМА е, исто така, да плаќаат месечни плати од $160,422, околу $190k во месечни градежни и оперативните трошоци, како и годишен условен радиодифузната такса од $500k.ГОЛЕМА инсистира на тоа дека тоа е во согласност со сите прописи на својата закуп договор, па се направи со дозвола веќе.Локалните Rep возраст за да се коцка во казино низводно. Едвин Aldan воведе регулатива со која ќе поконкретно се дефинираат термините "порта поврзани со операции" и "индустриски порта употреба" на начин што им овозможува на Крајбрежните Ресурси за издавање на потребните дозволи, но, кога тоа ќе стане закон на земјата е погоди никого возраст за да се коцка во казино chumash. Tinian нели имаше многу среќа добивање на неговото казино пазарот надвор од земјата.Островот е единствен оперативен игри место затвори своите врати во 2015 година по НАС финансиски чувар FinCEN казни сопствениците на Tinian Династија Hotel & Casino $75m за нивните флагрантна непочитување на анти-перење пари протоколи.На mothballed Tinian Династија изгледаше како тоа имаше шанса во откуп минатата година, кога Tinian Забава Корп (TEC) изрази интерес во одржување на имотот случува.Сепак, FinCEN побара дека ТЕЦ плати $75m добро пред Tinian Династија може да се отвори, оставајќи на имотот иднина нагоре во воздух.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre mandalay bay resort & casino базен.