Ts3 слотови беше ist das

ѕвезда казино голд коуст фустан правила

Освен ако не сте државата коцкање лице, presumptive Републикански кандидат Доналд Трамп никогаш нема да ви ја покаже неговата даночни пријави.На недвижности на име магнат претвори политичар го привлече flak за одбивање да се ослободи своите даночни пријави до за Внатрешни Приходи Услуга обвива до нејзината постојана државна ревизија, велејќи дека нема ништо да се научи од нив.Ен-ен истрага, сепак, покажа дека Адут, всушност му го предаде својот данок се враќа на државата коцкање претставници во Пенсилванија и Њу Џерси – додека во средината на државната ревизија.Трамп наводно поднесе овие документи, како дел од процесот на барање казино лиценци во двете држави.Кога Трамп се обидел да се изгради казино во Филаделфија, неговите адвокати поднесуваат своите даночни пријави од 2000 до 2004 година во еден сет на документи пред државната Гејминг Одбор за Контрола.Државата игри регулатори примени документите на февруари 9, 2006, дури и ако некои од федералните и државните даночни пријави беа предмет на тековните ревизии на време.Во Њу Џерси, Трамп опремени државата е Казино Контрола Комисијата со пет години работно вредност на даночни пријави во согласност со државниот закон е услов за казино лиценца кандидати.Се бара за својот коментар, Трамп е spokeswoman Надеж Hicks рече во e-пошта изјава за ен-ен: "Трамп има секогаш рече дека кога рутински ревизијата е завршена, тој ќе ги ослободи своите даночни пријави." Од 1970-тите години, НИ претседателски кандидати имаат традиционално нека јавно надгледување на нивните даночни пријави за да ја покажат својата независност и транспарентност.Хилари Клинтон, водечки претседателски кандидат на Демократите, има издадено 15 години од својот даночни пријави, додека нејзината партија ривал, Bernie Сандерс, само да го сподели своето 2014 даночна пријава.Трамп, за својот дел, има оправдани неговата одлука да не ја покаже својата враќа на јавноста, велејќи дека тој не верувам дека гласачите се заинтересирани за нив.Неговата pronouncement е фатен на огромен гнев од поранешната Републиканска Партија претседателски кандидат Мит Ромни, кој објавено на својот Facebook профил: "Постои само едно логично објаснување за Г-дин Адут одбивање да се ослободи својата враќа: постои bombshell во нив.Со оглед на Г-дин Адут е самообладание со други недостатоци во неговата историја, ние само може да се претпостави дека тоа е bombshell на невообичаена големина." Во одговор, Трамп испратила: "Во интервју кажав @АП дека мојот даноци се под рутински ревизија и јас би ослободување мојот данок се враќа кога ревизијата е завршена, не по изборите!" На порој-зборува бизнисмен има кандидира на претседателските кампања со заклетвата да "ги преземе бренд на сад и да го направи голема повторно", но неговите критичари се сомневам дали тој може да управува земјата е слабата економија, со оглед на неговото минато бизнис неуспеси, вклучувајќи Адут Казина.Трамп е прв потфат во игри на бизнис беше во 1991 година, кога тој изградена на $1 милијарда Таџ Махал Казино во Атлантик Сити.Следната година, Трамп поднесе барање за Поглавје 11 за стечај заштита и тој бил принуден да се откаже од половина неговиот удел во казиното, со цел да се реструктуира својот $3 милијарди долгови.Познатиот Атлантик Сити казино наскоро стана дел од Трамп Хотели & Casino Одморалишта, чадор друштво за Адут е угостителство и коцкање својства.Компанијата беше објавено на датотека за стечај и за три пати: прво во 2004 година, а потоа повторно во двете 2009 година и 2014 година под новото име на Трамп Забава Места Inc.Трамп има одбрани својата стечај рекорд како само дел од водењето бизнис.Лас Вегас Песоци извршен ДИРЕКТОР/претседател/potentate Шелдон Adelson, во меѓувреме, е фрлена својата поддршка за Адут во својот претседателски понудата, велејќи дека "некој со тоа ниво на извршен ДИРЕКТОР искуство ќе бидат добро обучени за работа на претседателот." Во мислење објавена во Вашингтон Пост, Adelson повика сите Републиканци да митинг зад Адут, ако сакаа да победи Клинтон или Сандерс во наредните ноември анкети ts3 слотови беше ist das. "Тој е кандидатот со вистински извршен ДИРЕКТОР искуство, обликувани и моделирани од посветеноста и ризикот од своите сопствени пари отколку на јавноста.Тој е извршен ДИРЕКТОР на успех приказна која ги објаснува Американската духот на определување, посветеност да предизвика и бизнис рекреација," Adelson рече tsa слот 007 код vergeten. "Можеби не како Адут е стил или што вели тој на Твитер, но оваа земја има потреба од силна извршен лидерство повеќе денес отколку во речиси секоја точка во својата историја," додаде тој.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ѕвезда казино голд коуст долар договор.