казино во близина стивенс точка wi

реки казино питсбург табела minimums

По уште еден бран на coronavirus случаи во Лос Анџелес, локалните картичка соби shuttered втор пат, минатата недела, со повеќе финансиски притисок да се градовите во кои тие места се работи.Во вторникот, Los Angeles County пријавени 7,593 нови coronavirus случаи.Ова лесно врвот претходна дневник на 6,124, која беше поставена само минатата недела.Дека застрашувачки висока беше постигнат само еден ден откако најголемиот НИ каунти од населението поведе својата силните stay-at-home директивата на денот.Тоа е оној кој наредби затворање на картичката сали и игралишта и го елиминира во-лице јадење на локално ресторани.За службениците во Бел Градини, Трговија, и Хавајски Градини — домови на Трговија, Холивуд Парк, на Точак, и Градини картичка соби — новиот затворачи значи crimped буџети и елиминација на некои суштински услуги.Ние го изгуби над $13 милиони евра веќе и кој влијае врз јавната безбедност, тоа влијае на нашите програми за заедницата, така што навистина треба ова казино да се нагоре и се случува," рече Трговија Градоначалникот Иван Altamirano во интервју за ABC 7, локалниот огранок на таа мрежа.Вториот бран на картичката соба затворачи пристигнува по места беа отворени за помалку од два месеци по шест-месечниот исклучување.Таа, исто така доаѓа по оператори трошат милиони долари, така што бизнисот може да биде спроведена надвор во согласност со Калифорнија протоколи.Споменатите LA-област казина се комбинираат за да се вработат повеќе од 10.000 евра, од кои многумина биле надвор од работа за неколку месеци.Тоа е придонес кон националната стапка на невработеност од 9.3 проценти од октомври, според Бирото за Труд Статистика (BLS).Само Хаваи, Луизијана, Невада, и Њујорк имаат повисоки стапки на невработените од Златна Држава.Понатаму burdening картичката соби беше неодамнешната curfew цел од Gov казино во близина стивенс точка wi. Гевин Newsom (D), принудувајќи Californians да останат дома помеѓу 10 часот до 5 часот наутро.Додека некои земји не се спроведување дека директивата, политиката е казнени за игри установи, кои произлегуваат значителен дел од приходите доцна во ноќта и во раните утрински часови.Нови политики од гувернерот за статистика и ЛА Каунти пристигнат повеќе од шест месеци по картичка соби се сретнал со тешкотии во квалификациите за Мал Бизнис Администрација Плата Заштита Програма (ППП).Што веројатно значи градови како Бел Градини, Трговија, и Хавајски Градини биле во несигурна финансиска позиции за речиси сите од 2020 година казино во близина на гладуваа рок државен парк. Одлуката за спроведување на curfew и затвори картичка соби доаѓа по Newsom, а редовите на демократите, бил фотографиран На францускиот Перење, а тони Napa Долина ресторан, со десетици луѓе не носат маски.Сан Франциско Градоначалникот на Лондон Раса беше забележан во истиот ресторан еден ден подоцна.Кон крајот на ноември, Лос Анџелес Каунти Супервизор Sheila Kuehl се гледа јадење надвор во Санта Моника основање по присуство на надзорникот е состанок на кој таа гласаа за забрана на отворено јадење, нарекувајќи го "повеќето опасна ситуација." За ЛА-област општини што се домовите за да картичка соби, работите се во потрага мрачна.Претходно оваа година, Бел Градини Градоначалникот Alejandra Cortez рече Велосипедот Казино сметки за $15.2 милиони денари, или 46 проценти, на тој град е општ фонд.Градот ќе биде надвор милиони долари, ако тоа игри сопственост е затворена за подолг период на време реки казино питсбург шатл услуга.
Cortez рече дека некои полициски позиции биле елиминирани, заедно со намалување на плата за градот работници, да се справат со приходи недостаток.Во Трговија, Градоначалникот Altamirano вели 200 град staffers беа furloughed и приходите е веќе светлина од $13 милиони евра оваа година поради Трговија Казино се затворени. реки казино питсбург табела minimums.