како да се биде продавачот во покер

е harrah ' s казино езерото тахо отвори

Ново јавно DraftKings (NASDAQ:DKNG) е тргување скромно високото четвртокот по Морган Стенли поведе и покривање на дневните фантазија спорт (DFS) behemoth и sportsbook оператор со "надмине" рејтинг и $23 целна цена.Дека целна цена од аналитичар Томас Ален подразбира главата на нешто повеќе од 23 проценти од DraftKings' среда близина на $19.48.

На DFS компанијата отиде јавноста минатиот петок и е до нешто повеќе од 10 проценти од последната затворање цена за Дијамантски Орел Стекнување Корп, посебна цел стекнување на компанијата (SPAC) се користи како средство за да се земе DraftKings јавноста како да се биде продавачот во покер. DraftKings е речиси чиста игра на рана фаза правни НИ спортски обложувања и iGaming раст можност, со клиент стекнување предност", рече Ален во белешка за клиентите.На Морган Стенли аналитичар, кој е долго време се нахакан на outlook за домашниот онлајн игри на среќа и обложување спортски пазари, наречен DraftKings на "најдобра во раса" спортски wagering име.Тој забележува дека во високо главата сценарио, состојбата може да биде во вредност колку што е $75, или речиси четворни каде престојува на ова пишување.Кон крајот на минатата година, Морган Стенли ги зголеми изгледите за НАС спортски обложување на пазарот, повикувајќи за $7 милијарди долари во приходи од 2025, под претпоставка дека 36 држави доаѓаат онлајн.Во DraftKings забелешка, Ален менува кои прогноза, велејќи индустријата да расте со фактор на осум до $12 милијарди долари од 2025, и дека новите јавното претпријатие ќе outpace дека раст, зголемување на приходите од 30 проценти во текот на тој период како да се биде продавачот во казино. "Ние мислиме дека DraftKings ќе стигнат до 20% удел на пазарот на САД спортски обложувања и 15% од онлајн коцкање", изјави Ален.Со Колорадо се приклучи на кавгата утре, 18 држави ќе има во живо, правни спортски обложувања.Уште пет потпишан на тоа, но не доаѓаат онлајн уште.Морган Стенли е $23 цена прогнозата на DrafKings подразбира напред цена-да-приход односот на 16x, што го прави поскап од една поширока кошница на својата peer group.Состојбата е, сепак, малку помалку скапи од S&P MidCap 400 Индекс.Со пазарна вредност од околу $6 милијарди долари, DraftKings во моментов е во средината кап име.Додека DraftKings е pricier од неговата врска група, Ален смета дека премијата е оправдано и дека компанијата има видливи патот кон профитабилноста е harrah ' s казино онлајн legit.
"Во нашиот поглед, DraftKings заслужува премија што се речиси чиста игра на НАС спортски обложувања и iGaming, за разлика од своите врсници кои или имаат тули и малтер или меѓународни регулаторни ризик", рече Морган Стенли аналитичар.Минатата година, компанијата приходи surged 43 проценти, но неговата загуби растеше, се прашува некои загриженост во вложување во заедницата во врска со тоа кога на крварењето ќе престане да.Ален се мисли на sportsbook оператор може да се претвори во профит што е можно 2023 пред објавување заработка $640 милиони евра во 2025 и $1 милијарда во 2028 е harrah ' s казино езерото тахо отвори. Аналитичар, исто така, укажува дека DraftKings има 500 милиони долари во кеш, на рака, голема сума во однос на некои од својот капитал-гладуваа конкуренти. е harrah ' s казиното њу орлеанс отвори.