црвена карпа казино crimson во цут

она што слот машини не mohegan сонцето има

Шри Ланка е нова влада, рече дека земјата не се потребни инвестиции од Австралискиот милијардер Џејмс Пакер, по игри име магнат се повлече плановите за луксузно одморалиште развој во главниот град Colombo црвена карпа казино crimson во цут.

"Пакер вели дека тој нема да дојде.Кој те праша да дојде?" Шри Ланка Премиерот Ranil Wickremesinghe се вели во соопштението црвена карпа казино јадење промоции. "Ве молиме не дојде, а не во овој живот." "Ние треба само добра инвеститори.Ние не сакаме економија потпирајќи се на казината," Wickremesinghe додаде.Џејмс Пакер е Круна Места напуштени планови за $350 милиони одморалиште-казино развој на петок, по новата администрација одлучи за забрана на одобрение за казина и го повлекол значителни даночни концесии дадена според претходните режим во напорите да се претвори Colombo во регионалната игри центар.Шри Ланка е новата влада дојде на власт на 9 јануари и Шри Ланка е новиот Претседател Maithripala Sirisena имаше наводно, вети дека во неговиот манифест за да го откажете нови казино проекти.Две други Шри Ланка казино шеми—САД$300 милиони Queensbury одморалиште од Шри Ланка е Vallibel Еден Саладин.и САД$850 милиони брега развој на Јован Keells Стопанства Plc—беа слично погодени од страна на владата е најава.Џон Keells Стопанства издаде изјава велејќи дека овој проект ќе продолжат без казино компонента додека Vallibel проектот е судбина не е позната.Круна е предложен за развој на туристичкиот со 400-соба хотел, купување, забава и конвенцијата на соби и казино кабинет доби одобрување во 2013 година она што слот машини не parx казино се.
Но, нејзините планови со кои се соочуваат силното противење од Будистички лидери кои се налути на даночната концесии одобрени за проектот и се плашел дека проширувањето на казино индустријата за игри ќе штета заедница вредности и култура во главно Будистички нација.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што слот машини не mohegan сонцето има.