она што слот машини не parx казино се

казино одисеја во сајбер-просторот

Nasdaq-листата Macau VIP игри соба промотор Азија Забава & Resources Ltd она што слот машини не parx казино се. (AERL) се изјасниле возен чип промет на $1.33 б во месец јуни, а 3% се откажат од истиот месец минатата година.Победи го оценувате беше 3.09%, малку над нормализирана опсег.Вести од 3% пад има шанси испрати шампањско corks a-никнуваат околу AERL штаб, како изминатата година има рутински се гледа двоцифрена капки во месечен промет она што слот машини не mohegan сонцето има. AERL има се борат уште од нејзината средината на 2012 одлука за заострување на кредитните да junket агенти во одговор на сигнали дека економијата на Кина е забавување.За првата половина на 2013 година, AERL е промет е долу 15% од година на година да $8.54 б додека Macau целокупната игри приходи се зголеми од 15% во текот на истиот период. AERL, исто така, најави дека има завршено неговото стекнување на 100% од добивката интерес на VIP игри соба во Ле Кралски Лак Казино, која работи под SJM Стопанства за концесија.Собата е шест маси донесе AERL вкупниот Macau присуство на 40 маси низ пет игри соби.ИМА НЕМА СРЕЌА СО ГРЦИТЕ, AMAX РАЗГОВОРИТЕ на ТУРЦИЈА, во Меѓувреме, Хонг Конг-листата junket оператор Amax Стопанства има преземено чекори за зајакнување на своето присуство надвор од Макао.На јуни 28, Amax потпиша не-обврзувачките писмо за намера да се стекнат со 51% од Јужниот дел на Рубин Ограничен, кој има две меморандуми за разбирање за да се добие ексклузивно право да работат казино во Лара Парк Хотел во градот на Gime (ака Kyrenia) во турската Република Северен Кипар она што слот машини не winstar имаат.
Amax не се открие она што 51% од акциите во овој предлог казино може да го чини компанија, но претседателот Ng Man Сонцето рече дека договорот беше цел "да се прошири нашите приходи поток и да се прошири нашите игри бизнис." Дека Amax ќе се обиде да го прошири својот бизнис, е разбирливо.Минатиот месец, Amax предупреди дека тоа, најверојатно, ќе се објави загуба кога таа откри своите приходи за годината што завршува на 31 Март, во однос на HKD 161.1 m (м) добивка тоа заработил претходната година.Извор на Amax е проблеми може да се проследи наназад до грчката Митологија Казино, на SJM Стопанства-лиценцирани игри заеднички во кој Amax има 24.8% од акциите.Што инвестиции погоди пропадна кога SJM одлучи да трансфер 40 на грчки е игри маси на друг SJM казино, ефикасно gutting што биле Amax е само профитабилен потфат.Бидејќи таа одлука, Amax е безуспешно се обидува да (а) се убеди Macau власти да ги принудат SJM да им се понуди на штета и (б) ги убеди грчката Митологија за да се предаде финансиски податоци, така што Amax може да поднесе соодветни финансиски извештај за картичката. Amax е неможноста да се приклучи на оваа податоци во својот извештај доведе до две ревизори одбива да го потпише исклучување на Amax извештаи и последниот претседател на Amax е комитет за ревизија даде отказ во Март, по само шест месеци на работа казино одисеја во сајбер-просторот. Undeterred, минатиот месец Amax поставени 9.6 m нови акции на Хонг Конг пазарот, претставуваат 4.42% од своите издадени од акционерски капитал, за која таа доби HKD 7.85 m ($1m).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.