она што слот машини не winstar имаат

казино оператор е измислен

Колорадо-базирани игри на компанијата, Век Казина, Inc она што слот машини не winstar имаат. (CNTY:NASDAQ), најави дека тоа е проширен на игри простор во неговото казино наоѓа во внатрешноста на Marriott Хотел во Варшава, Полска.Управувани од страна на Казина Полска Ltd., компанијата е мнозинство во сопственост на подружница, коцкање место да се слави отворање на дополнителни игри кат на она што е еден од фирмата седум казина се наоѓа во меѓународни четири и пет-star хотели во земјата и во Централна Европа.Според компанијата е официјалното соопштение во петок.. казино одисеја во сајбер-просторот. На четврток, Мај 30, 2019, Казина Полска вработените поздрави некои 800 гости да проверите сосема нов 4.000 квадратни метри игри кат, која има 20 работни машини, 15 игри маси, еден пар на VIP соби, како и бар и дневна област.На дополнувања на новоформираниот игри простор донесе казино е вкупната понуда до 70 слот машини и 35 игри маси на она што е сега околу 12,000 квадратни метри на коцкање област.Предводник на казино: Коментирање на тоа, Ко-Главен Извршен Службеници за Век Казина, Ервин Haitzmann и Петар Hoetzinger, рече.. а сега че aggiungono слот esselunga. "Ние сме возбудени за значително зголемување во игри на понудата на полски нашата предводник на казино и дека тоа дополнително ќе ги зајакне Казина Полска е успешен настап." Проширена меморија: Понатаму расте неговото стапало во централната Европска земја е коцкање пазар, во јули 2018, во Колорадо Спрингс-со седиште компанијата соопшти дека нејзините 66.6 проценти во сопственост на полската подружница, Казина Полска биле доделени вкупно осум казино лиценци во следниве пазари: Варшава (3), Вроцлав (1), Катовице (1), Bielsko-Biala (1), Краков (1) и Лоѓ (1).Во моментот, пет казина веќе биле во употреба, со Краков казино поради отворена на 2 јули, 2018, а третата казино во Варшава и на казино во Лоѓ закажана за да се отвори во август минатата година.Европската својства: во Моментов, полскиот подружница поседува и управува седум казина во земјата: Во прилог на контролирање удел во Казина Полска Ltd., Век Казина, Inc.работи казина во Бања, Англија, во U казино оператор е измислен. и Канада и бројот на казина во странство луксузно крстарење линии (TUI Патувања и Дијамант Крстарење меѓународни) Дополнително, компанијата управува коњ песна и казино во Balzac, Алберта и во септември 2016 година, беше избрана да ја отворите патеката во Едмонтон област.Алберта сопственост отворање: Во друга компанија вести, на 1 април оваа година, компанијата имаше мека отворање за својата Век Миле тркачката патека и Казино во близина на градот Leduc во Алберта, Канада, што беше проследено со големото отворање на прославата на вечерта на 27 април, 2019 најблиску казино да fergus паѓа mn. На racino е еден-миле тркачката патека започна на коњ тркачки сезона со чистокрвни дербито на април 28, според официјалното соопштение на време. најблиску казино да flagstaff az.