реката рок казино вклучена појадок

она што покер чипови не ќе почнете со

Организацијата на Американски Држави (ОАС), ја повика Никарагва и Коста Рика да ги повлечат своите безбедносни сили од граничната област секоја земја тврди како свој.Спорот во текот на спорната област е повеќе од еден век стар но разгореа до неодамна, кога Никарагва испрати војници да еден внатрешен остров на Реката Сан Хуан за да ја поддржи dredging операција.Костарика се противи на присуството на Никарагва сили на она што се тврди како своја територија, и покрај тоа што има вистинска армија, ги испратија своите сопствени полициски сили во областа.Во сабота, на ОАС помина во голема мера toothless резолуција режија на двете земји за да се добие контрола.Гласањето беше 22-2, со Никарагва и Венецуела само 'не' гласови.Во интересен пресврт, Google maps дојде под оган за погрешно утврдување на спорната област како дел од Никарагва, грешка што локалните медиуми тврдат дека бил користен од страна на Никарагва воена да се оправда упад реката рок казино вклучена појадок. Google има од изменет нивните мапи да ги вратите некои 1.7 милји на територијата на костарика е страна на границата.Постојат голем број на онлајн коцкање компании со седиште во костарика, многу од нив мора да биде нервозно следење на локалните медиуми за надградби на ситуацијата.За среќа, ние сме среќни да објавиме дека целата ситуација е, всушност, бесрамно обид од страна на Никарагва претседателот Даниел Ortega да се покани да светски познатиот Bodog Соединение надвор од Сан Хозе.Пријателе, следниот пат, само повик Калвин, во ред?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што покер чип бои значи.