Kickapoo lucky eagle casino azul restaurant

кога јас треба да се земе осигурување во blackjack

По јавно застапување на Хилари Клинтон во август, Џим Murren, Главен Извршен Директор на MGM Места Меѓународни, сега шпекулираат дека претседателството на Доналд Трамп би можело да му наштети Американски казино интереси во Југоисточна Азија.Авто-потврдено "доживотно Републиканската" изрази загриженост за време на неодамнешното интервју со The Wall Street Journal весникот наведува дека Трамп е контроверзна реторика на странски земји може да ги отуѓи копче казино бизнис интереси во профитабилни пазари како Кина и Јапонија. "Нема сомнение дека Кина и Америка не се согласуваат за многу, многу теми, но имаше одреден степен на почитување," Murren, кој исто така служи и како Претседавач на Американската Gaming Асоцијација, изјави Wall Street Journal.Лас Вегас-базирани MGM Места Меѓународни има интереси во MGM Grand и MGM Казино Cotai преку своите MGM Кина Стопанства се Ограничени на заедничките вложувања и, исто така, зависи од странски патување во сад за значаен дел од својот бизнис kickapoo lucky eagle casino azul restaurant.

Murren сугерираше дека овие претпријатија, како и оние на ривалите Дин Места Ограничен и Лас Вегас Песоци Корпорација може да дојде под притисок ако односи меѓу Кина и сад кисело.Сепак, аналитичарите се прогласи дека е премногу рано да се предвиди каков ефект Адут изборната може да имаат на казина се наоѓа во Азија, додека објаснувајќи дека резултатот може дури и да се поттикне поттик во туризмот да Macau од копното Кинески пазар kickapoo lucky eagle casino address. "Јас не мислам дека ќе има било директно влијание, позитивно или негативно, бидејќи Macau има далеку повеќе врски на Кинеската економија [од сад економија]," Грант Govertsen од Унијата Игри Хартии од вредност Азија, изјави Macau Секојдневно Пати весник кога треба да 3 влог во покер. "Ако вистински трговија војна избива меѓу сад и Кина или [гледаме] сериозен пад на вредноста на доларот [во однос на другите валути], јас не мислам дека ќе има многу влијание." За време на неговиот кандидира за претседател, 70-годишниот Трамп ја повика Кина да престане вештачки devaluing својата валута и аналитичари имаат дури и прогноза дека ваквиот потег може да доведе до зголемување на бројот на копнените туристите да Макао, како гости ја видите нивната релативна куповна моќ на зголемување кога јас треба да се земе осигурување во blackjack. "Односот помеѓу индустријата за игри и Макао е прилично изолирани од Кина поширок пазар, па дури и ако постојат ескалацијата на тензиите, казина во регионот, веројатно, нема да бидат засегнати," Џон Декрет од Унијата Игри Хартии од вредност Азија, изјави Wall Street Journal. кога треба да се у двојно надолу во blackjack.