казино del sol resort spa и конференциски центар

златна грутка покер атлантик сити

Пред потврда дека Индустрија Група за Одговорен Коцкање (IGRG) ќе се спроведе свирче-да-свирче се забрани на сите ТВ вложување на недвижности во текот на пред-пресвртница во живо на спорт во велика БРИТАНИЈА, Коцкање Insider уредничкиот тим дебатира дали ова е вистинскиот потег казино del sol resort spa и конференциски центар.
Yes - Тим ПулСвирката-да-свирче забрана на телевизија коцкање рекламирање ќе биде позитивен потег за велика БРИТАНИЈА коцкање индустрија – и позитивен потег кон вистински заштита на потрошувачите.Тоа е совршен лек?Нема.Е Небото предложен ограничување на недвижности на еден по комерцијални пауза погодна алтернатива?Yes (да).Суштински, иако главната придобивка од RGA доаѓаат заедно и преземање на нешто како ова, како обединет фронт (ако тоа не се потврди мерка) е добро тоа ќе го стори за индустрија е сликата.Како што видовме со фиксно-шансите обложување терминал (FOBT) сага, индустрија неактивноста и infighting не коцкање сектор угледот светот на штета.И покрај борбата против назад, оператори се уште беа хит со многу санкции тие толку активно се противат.Тука, доброволно свирче-да-свирче забрана сигурно ќе биде проактивна чекор.Дали намалувањето на телевизија, рекламирање навистина помага да престане проблем коцкање е нејасно.Но, во најмала рака, коцкање компании покажуваат подготвеност да се најде излез.На крајот на денот, постојат премногу лош квалитет на коцкање огласи на телевизија.Оператори можат да ги трошат своите пари многу повеќе мудро и луѓе со камати во коцкање не треба нивните екрани загадени со бескрајни обложување реклами.Свирче-да-свирче забрана може да биде малку екстремни.Но, тоа е далеку помалку екстремни од индустријата sleepwalking својот пат кон друг сет на владата наметнати ограничувања.Не - Матеј EnderbyЗабрана на ТВ коцкање реклами од почеток до крај на спортски настани не би им помогне на оние мерка се надева дека ќе успее да ја заштити; ограничување, наместо забрана, во сите спортски е повеќе веројатно да се произведе позитивни односи помеѓу RGA и индустрија оператори, и затоа корист на клиентите.Тоа е лизгава патека за да одат надолу, и ако се направени премногу далеку, може да биде тешко да се здобијат со влечење и се искачи назад.Обложување може да има негативен ефект врз коцкари; никој не е велејќи дека, но на средства за заштита на нив мора да биде роден од емпириски студии.Забраната се чини како коленото непредвидлива реакција да се сериозен проблем и политички притисоци.Исто како и со намалувањето на влоговите на FOBTs, тоа се уште не е јасно колку ова ќе ви помогне.Секако, помалку реклами на ТВ, значи и помалку информации дистрибуирани до јавноста, но обемот на онлајн реклами надминува оние на ТЕЛЕВИЗИЈА, и тие можат да бидат прилагодени со личен пристап.Тие може да pop-up на социјалните медиуми, форуми и објавување на веб страниците, со Google Adsense дозволувајќи им на рекламите кои ги следат неговите насоки и локалниот закон.Здравата врска помеѓу операторите и регулатори ќе биде покорисно.Договорен-на граница ќе го отвори патот за тековните дискусии, а тоа е од суштинско значење кога технологијата може да outpace законодавство и бизниси се најдат нови начини на комуникација со утврдените и потенцијални играчи.Спонзорирањето на тимот кошули и именување стадиони се примери на оние методи, и тие би можеле да бидат разгледани следните ако свирче-да-свирче забрана оди напред златна грутка онлајн казино акции. Yes – Нејтан JoyesКога првото рочиште за RGA е дискусии, мојата првична реакција беше целокупната прилично позитивно.Фудбалот е преплавен со коцкање реклами, во и меѓу ретка готова брза реклама во првото полувреме, и ова треба да биде земено во предвид.Сепак, во потрага понатаму во забраната, еден спорт кој се појавува да се evaded било каква акција е horseracing.Спорт која јасно голема мера се потпира на коцкање на гориво својата публика му е дадена слободна владеење да се носат на форсирање на недвижности надолу научник по прашање на хомосексуалноста е во грлото.Спортот е еден кој се појавува да се бори за да примами нова, помлада публика и коцкање забрана или ограничување на спортот би јасно има силни реперкусии, особено со воведувањето на Небото Спортски Трки на 1 јануари 2019.Ако забраната е да се стави во место, ограничување треба да се применат за секој спорт, наместо поттикнување на спортот која се перцепира како "послаба" во споредба со фудбал, на пример.Идејата за доведување во можност да имаат алтернатива на недвижности како на 2020 година е позитивен сепак, и еден кој ќе се надевам дека го спречи помладите луѓе со коцкање зависности да бидат вовлечени во промотивни придонеси.Волонтирање да се стави бан на место може да се појави како иако компании се прави вистинската работа, но додека таа е еднаква низ секој спорт, тие се само изборот да им помогне на одредена група на луѓе.Не – Дејвид ГотвиОпшто земено, ТВ реклами се досадна, unimaginative и forgettable, и коцкање недвижности се ретко се случува исклучок.Јас борба да се сеќавам на последниот пат кога го гледав три минути комерцијални пауза во целост; кој има attention span за кои во 2018?Поентата е јас често доби многу други работи кои треба да се грижиш за отколку да се биде анализа на видовите на недвижности гледам или да им се овозможи себе се работеше околу кој купува реклама слотови.Јас не се чувствуваат фрустрирани во текот на денот реклами барајќи од мене, ако некогаш сум бил во несреќен случај, кои не е моја вина, и не е особено гајле ако Ray Winstone го задржува бара мене, ако ми се допаѓа залог на фудбалот.Јас никогаш не сум навистина разбираат аргумент за грешки на децата гледање на реклами и "normalising" на коцкање.Растејќи, јас се користат да се види Marlboro рекламирање на грбот на Ферари е на Формула 1 автомобили, но тоа не значи дека моето дете самоуправа беше здодевните моите родители за пакување од 20, ниту, пак, би било разумно продавница асистент некогаш се продаваат на мене.Сепак, индустријата не треба да се учи од претходните грешки, како што се борбата со текот на FOBTs, што доведе до најлошото сценарио, и тврдоглава, непопустливи аргумент може да доведе до целосна забрана, како што се поставуваат за да се види во Италија.Некој вид на компромис не треба да се постигнат за да се зачува индустрија е сликата, а можеби и ограничување на коцкање реклами во живо спортски преноси е начин да се оди, но целосна забрана за време на настанот се чувствува еден чекор предалеку, особено без релевантни истражувања кои може да се покаже поврзаноста помеѓу рекламирање и зависност. златна грутка онлајн коцкање акции.