како да се добие слободен чипови во четири цареви казино

ресторани низ harrah ' s казиното њу орлеанс

Хеџ фонд активист Карл Icahn го зголеми својот удел во Цезар Забава Корп, заработуваат него датум пред Невада игри регулатори за лиценцирање од неговото стопанства надминува 10 отсто во сопственоста на прагот.Во Комисијата за Хартии од поднесување петок, Цезар откриени, 83-годишниот милијардер имаше покренато неговите претходни 10 проценти од акциите во компанијата на акции да 15.53 проценти, што го прави компанијата е најголемиот акционер како да се добие слободен чипови во четири цареви казино. Icahn контролирана Висока Реката друштво со Ограничена одговорност, Icahn Партнери ЛП и Icahn Партнери Господар Фонд ЛП, во шест трансакции завршен четврток, купи 38.9 милиони акции по помеѓу $8.50 и $8.55 за споделување.Тоа е јасно кога Icahn ќе бидат повикани пред игри регулатори за соодветност со слушање, но бидејќи на минатото искуство на одбор за контрола на Stratosphere тој не се очекува да се соочи со било какви пречки за лиценцирање.Претходно овој месец, Icahn преговараше со компанијата да се назначи Icahn Претпријатија извршен ДИРЕКТОР Кит Cozza, Icahn Претпријатија член на одборот Џејмс Нелсон и Icahn Капитал фонд менаџер Courtney Mather на 12-член на одборот на директори.Со 15.5 проценти сопственост позиција и квартал на одборот лојални на него, Icahn треба да имаат значително влијание во изборот на Цезар' следната извршен ДИРЕКТОР.Сегашниот извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora, кои порано на чело Херц Global Holdings, најави планови на чекор надолу во април како да се добие слободен чипови во doubledown казино.
Icahn покажа тој би сакал извршен со индустријата за игри искуство во извршниот ДИРЕКТОР на седиште.Цезар акции затворени 13 центи, 1,5%, да $8.45 споделување на обемот малку над просечен дневен.По работното време, прашањето rebounded од 3 центи, на 0,4 проценти, на крајот на $8.48 за споделување. ресторани низ хард рок казино тулса.