бесплатни слот машини двоен дијамант делукс

како да се игра покер класичен

Ова е гостин придонес од Антоан Tardif е извршен ДИРЕКТОР на GoMarketing.нето.Ако би сакале да поднесе придонес ве молиме контактирајте Бил Beatty за детали.Ви благодариме.Јас неодамна имаше можност да присуствуваат на 2017 Северна Америка Bitcoin конференција во Мајами, Флорида, која се фокусираше на Bitcoin, blockchain технологија, и алтернативни крипто валути.Ова беше мојот прв Bitcoin поврзани со конференции и ентузијазам за иднината на Bitcoin и blockchain технологија е заразна.Многу од конференцијата сесии фокусирани на постојните технологии како што се Bitcoin паричници, рударство, корисникот за безбедност, и да се плати за обработка, но тоа беше новата користи за Bitcoin кои беа најинтересни.Една нова возбудлива технологија компанија наречена Abra бесплатни слот машини двоен дијамант делукс. Abra е peer-to-peer плаќање за обработка на апликација што наскоро ќе бидат понудени во 50 земји.Корисниците може да фонд нивната сметка со Bitcoin, и испратете ја на другите корисници како трансферот на готовина.Примачот може да трансфер на пари за нивната банкарска сметка или да го повлече ни пари од Abra Tellers во нивната област.Ова многу лесно да испраќате, примате, се повлече структура нуди обработка на уплатата на масите кои не се запознаени со Bitcoin бесплатни слот машина тројно среќа змеј. Abra им овозможува на корисниците да ја заобиколат посредници како што се Western Union кога remitting фондови во странство, додавајќи практичноста и заштеда на корисници значителна сума на пари.Најдобриот дел е корисници на средства нема ни да бидат свесни дека Bitcoin е зад технологија и овозможува на оваа лесна peer-to-peer трансфер на средства.Пример за користење на Abra е за некој кој има immi-изрендано во нова земја и сака да испрати пари дом на член на неговото семејство дека нема сметка во банка.Сегашното решение е да се чека во линија на Western Union, да плаќаат колку што е 20% во обработка надоместоци за парите да се испрати, и за примање член на семејството да чекаат во линија на различно Western Union да се соберат средства.Ова е веќе не е случај и за луѓето кои ги користат Abra за пренос на средства.Со Abra да можете да испраќате валута било каде во светот, го користите вашиот паметен телефон и Abra се грижи за размена на валута бесплатни слот машина каде е злато. Abra ќе имаат tellers дека може да ги исполни на примачот и да им даде пари и такси ќе бидат помалку од 1%.Ова е без кориснички знаејќи дека Bitcoin била употребена за преработка како да се игра покер класичен. Tellers ќе бидат независни изведувачи кои се овластени од страна на Abra мрежа како да се игра покер со пријателите онлајн. Abra има потенцијал да го наруши плаќање remittance индустрија.Мојот омилен сесија беше од Андреј Filipinski, Претседателот на Извештај Капитал.На оваа сесија се дискутира непушачите технологии како што се воведувањето на согорување на моторот, мобилен телефон, интернет, и конечно Bitcoin.Откако се широко прифатени, Bitcoin и blockchain имаат потенцијал да ја наруши целата банкарска индустрија.Додека Bitcoin беше ѕвезда на шоуто, други се појавиле крипто валути беа исто така споменати доста силно.Други валути кои беа споменати во бројни прилики беа: Цртичка, Monero, и Ethereum.Секој од овие валути има придобивки и иновации, кои се во моментов не се нудат од страна на Bitcoin.На пример, Цртичка трае помалку од 2 секунди за да се потврди плаќањето беше примен, наспроти Bitcoin која може да потрае и до десет минути.Консензусот меѓу повеќето учесници е дека Bitcoin е направено огромна работа со почетокот на adopters, но тоа нема да навистина се исклучи се додека мејнстрим публиката почнува да се користи.Ова е во процес на случување со трговци, како што се Microsoft и Overstock.com сега прифаќање на плаќања од Bitcoin.Оваа конференција зацврсти моето разбирање дека Bitcoin е тука да остане.Не се дискутира беше како онлајн коцкање трансакции би можеле понатаму да им помогнам на вредност и употреба на Bitcoin.Сигурен сум дека ова ќе се дискутира повеќе во иднина конференции уште еднаш e-игри компании ја прифати оваа форма на плаќање.Антоан Tardif е извршен ДИРЕКТОР на GoMarketing.net роден и израснат во Канада, Антоан преместени на Карибите во 2008 година. Тој патува за поголемиот дел од годината, и има посетиле над 40 земји, вклучувајќи и такви oddballs како Saba и Северна Кореја.Тој е сериски претприемач и да се инвестира во ветувачки стартапи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се игра покер со коцки.