Online sit n go poker

три граничниот симболи слот машина

Softweave, иновативни развивачот на софтвер за глобалната iGaming индустрија, се согласи да го лансира својот наградуваниот Winafar производ во Канадскиот пазарот за прв пат online sit n go poker. Winafar овозможува казино играчите да играат на физички слот машини се наоѓа на вистински казино подови од дома преку своите десктоп компјутери и мобилни уреди.Лансирањето е постигнат во партнерство со Канадскиот дистрибутер, RBY Игри, дозволувајќи им на казино оператори во земјата да испорача уникатен и релевантни играч искуство три последователни покер победи rdr2. Winafar може да се инсталира на било земја-врз основа на слот машина и користи камера и микрофон за да фотографирате слика на репортажите и звуците на машината.На Winafar кутија е вклучен во кабинетот, дозволувајќи им на играчите да се контролира физичката слот машина од нивниот компјутер, паметен телефон или таблет уред.Слот за игри потоа се одигра преку посветен веб-сајт, или може да се додаде на играта холот на постоечки онлајн казино сајт три пердуви казино фиренца орегон.
Softweave дебитираше на производот во Њу Џерси минатата година и тоа се покажа како хит со играчите, особено оние кои сакаат да се обиде онлајн казино игра за прв пат. Winafar е како успех дека тоа беше именуван Производ Иновација на Годината во двете EGR Б2Б Награди и EGR Северна Америка Награди 2020 година.

Рој Greenbaum, извршен ДИРЕКТОР на Softweave, рече: "Ние сме среќни за можноста да се започне Winafar во Канада и да им овозможи на локалните оператори да понудат своите играчи навистина автентични казино искуство, но со договор на интернет и мобилни игра". "Во живо казино станува се повеќе популарен во пазари во целиот свет, и додека традиционалните живеат дилер опфаќа маса игри, Winafar им овозможува на операторите да им понуди живеат неговото искуство што ја доловува магијата на играње на казино подот." "Ние веруваме Winafar ќе уживате во неверојатна pick-up меѓу казино оператори во Канада, и ќе биде огромен хит со играчи кои сакаат на повеќето ангажирање и огромна вистински казино искуство на интернет." три граничниот симболи слот машина.