е казино безбедно за време на covid

колку години да одат во казино во индијана

Ако сте во потрага по чудовиште преглед на директорот круг во МАК плејофот, а потоа имам само нешто за вас.Јас сум наредени сите екипи во опаѓачки редослед врз основа на нивните шанси да победи на Супер Боул LI.Треба да знаете каде и како да ги инвестирате вашите пари во МАК фјучерси на пазарот?Имам ви покриени.Во принцип, броеви не се префрли сите дека многу во однос на директното вредност.На Далас Каубојс отиде од +150 како NFC Првенство на +140, додека New England Patriots остана на +180 како владеел Супер Боул LI омилени (јас погрешно го напишал +190 минатата недела).Подоцна оваа недела ќе имам мојот matchup дефекти за поделба на круг, но сега за сега ајде да ги разгледаме во осум екипи се уште стои по еден хаотичен 2016 година кампања, и диво здодевни диви картичка викенд.
ХЈУСТОН TEXANS (+5000 Да Победи на Супер Боул LI / +2800 да победи AFC) одам да го направи тоа брзо.Постојат веројатно неколку Texans фанови читање на овој потрага за некои очајни цевчиња да се откажам за да.За да се намали работи кратко – има нема никакви.Единствената добра вест е дека шансите и за двете резултати се толку небото високо дека може да се фрли чип шут тука за да се забавуваат и да не се чувствуваат како идиот.Тоа е плејофот.Нешто може да се случи.Некои работи се само навистина, навистина, навистина, навистина, навистина, навистина, навистина, навистина, навистина, навистина малку веројатно. СИЕТЛ SEAHAWKS (+900 да победи на Супер Боул LI / +600 до победа NFC) На сите underdogs овој викенд, повеќето примамливо е Сиетл Seahawks.Дел од добивање на вредност надвор од МАК Фјучерси облог е на исплата себе.Пара на Seahawks да го освои конференција се случува да се вратат шест пати ја вашата оригинална облог.И сите тие треба да направите за да се стави вашите пари, на прагот е победи Атланта.Јас ќе се chiming во подоцна оваа недела со некои размислувања за вистинските matchups, но мојата главна љубопитност со Seahawks има повеќе врска со тоа дали тие ја играв possum за регуларната сезона.Тие изгледаше чист експлозивни додека demolishing Детроит Лавови.Добивање на Томас Rawls отказ до беше клучот на сè, Rawls eviscerated Лавови за 161 дворови на земјата, и нема ништо да се сугерира дека тој не може да го стори истото за да го Соколи, или некој друг останатите во пост сезона е казино безбедно за време на covid. Rawls е олицетворение на Seahawks 2016 година сезона, која е тобоганот да се подигне.Тој е борат на повредите, полека се обидува да се врати во лулашката на работи и сега е удирање малку на врвот.Може да се каже од страна на начинот на кој Сиетл одигра против пристоен Детроит тим дека Seahawks се прават истото.Така дојдов низ Seahawks малку.Нивниот пат да победи на Супер Боул LI е прилично јасно: outpace на Соколи одбрана, а потоа се надевам дека Далас само има еден од "оние игри".Тоа не е неверојатно и во 6/1 да победи на NFC и 9/1 да се земе сето тоа, постојат неколку тимови кои се претставуваат како многу вредност на табла.Сиетл е дека досадни тим е изграден за да победи секој.Мразам да се признае тоа, бидејќи јас презира нивните фанови, но тоа е вистината е ранчот кокошка казино се отвори. КАНЗАС СИТИ ШЕФОВИ (+900 да победи на Супер Боул LI / +425 да победи AFC) Во мојот парче минатата недела, јас наведени на Шефови како најдобар хеџ игра да се земе AFC.Јас сум уште се прилично високо на Канзас Сити, но гледајќи Питсбург игра минатиот викенд мене има загрижени.Ова се случува да биде целосен.На Шефови се смирите-eddy на целиот плејоф.Нивните експлозивни дело е belied од заблуда дека Алекс Смит не може да се фрли топката далеку.Се слуша, тој не се фрли една долга топка, како и поголемиот дел од другите момци во оваа лига, но тој е повеќе од способен во позицијата.На Шефови уште outscored нивните поени против страна +4.9 поени по натпревар.Многу луѓе ќе се погледне во Недела 4 навалите против Питсбург и посочуваат дека тоа е Шефови' најлош загуба на сезоната.Користење на игра која е три месеци стари како основен показател е фатална размислување.Сето она што е наведено за Шефовите минатата недела, се уште важи.За жал, ние не знаеме сè што ние сакаме да биде за Канзас Сити, додека по тие играат Питсбург.Сепак, тие имаат сите елементи што би сакал во кандидат...заедно со нешто што често оди unappreciated.Повеќето undersold елемент за Шефовите е нивната голема игра способност е каталина казино се отвори. Tyreke Ридот и Тревис Kelce се homerun hitters.Ние го знаеме тоа.Но, Алекс Смит, исто така може да камшик до 6-игра, 90-вториот гол дискот кога тој треба да се.Го видовме да го направи тоа, безброј пати оваа сезона.Јас не го сакаат овој тим да победи на Super Bowl, но јас како нив многу општо, и јас сум држи мирно на нив како вознемирен игра да се земе AFC.Тие се цврсти хеџ игра против Patriots во зависност од тоа како вие го оценувате на Steelers (кои јас ќе го добие во вториот) колку години да одат во казино во индијана. АТЛАНТА СОКОЛИ (+900 да победи на Супер Боул LI / +240 да победи NFC) Matty Мраз Ладно.Оние три збора-strike терор во срцата на Атланта фудбалски навивачи.На високо-напад, МВП кандидатот секогаш commandeered недостатоци тимови во пост сезона, и на 2016 година препевот на Соколи не се разликува.Оваа одбрана е толку лоша како што добива во МАК плејофот.Секој може да постигне и на нив ќе која ќе вид на мора да се направи против оваа Соколи тим.Обидете се што можам да, тоа е тешко да се тресат смрдеа на сезони помина.На Соколи секогаш ја имаат оваа аура за нив дека тие не се случува да се добие голема игра.Сакате доказ?На Соколи се качил на плејофот четири пати во 9 сезони со Мет Рајан, и се 1-4 ДИН над 5 игри.Еве како тој помина: 2008 – 199 метри, 2 ТД, 2 INT, 72.6 СТАОРЕЦ (загуби 24-30 да Аризона) 2010 – 186 дворови, 1 ТД, 2 INT, 69.0 СТАОРЕЦ (загуби 21-48 на Green Bay) 2011 – 199 метри, 0 ТД, 0 INT, 71.1 СТАОРЕЦ (загуби 2-24 да NYG) 2012 – 250 метри, 3 ТД, 2 INT, 93.8 СТАОРЕЦ (победи 30-28 во Сиетл) 2012 – 396 дворови, 3 ТД, 1 INT, 114.8 СТАОРЕЦ (загуби 24-28 да Сан Фран) добрата вест е дека разликата помеѓу Ветеран Мет Рајан и Дебитант Мет Рајан е очигледна.Тој е несомнено голем во однос на производство, и води веројатно најдобар завод за прекршок во плејофот.Нивните 33.8 поени по натпревар беше на врвот во МАК, и нивниот севкупен дворови по натпревар беше 415.8 кој е рангиран на второто.Најзначајните елемент за неговото плејофот броеви е дека тој е добиле подобро време маршеви на.За жал, најдобра игра на неговите пост-сезоната кариера е озлогласениот Хари Даглас Игра во NFC Првенство (тоа беше година Kaepernick експлодира...да тоа е тоа што долго).Лошата вест е дека тоа е четири години откако Мет Рајан е дури и да се на пост сезона.Така нема да кажувам како неговиот тим одговара во моментот.Искрено, не е ни кажува како тој се случува да се одговори.Јас сум бил долу на Соколи сите во текот на годината и многу моја лична перцепција од нив е изграден на стереотипот дека тие едноставно не се вистински противник.Лесен начин да се победи за нив е да се кандидира на топката на нив, без overthinking тоа.Кој ја чува Ryan на маргините и withers одбрана, кои обично игра на неговите потпетици во текот на целиот ден долго.Нивната средно е една голема слабост, но ако може да се џвака до часовникот, тогаш Рајан не може да го направи она што тој сака да.Тоа е планот Филаделфија наведени во Недела на 10 и остатокот на NFC кандидати можат да следат на писмо.Традиционално, јас сенка, далеку од тимовите што не може да изгледа за да се запре никого.Не ми се допаѓа кога еден тим не мора smidgen на одбранбен идентитет и дека е Соколи одбрана во еден збор.Сиетл, Green Bay и Далас сите треба да се спомене одбрани дека треба да се сними во ублажување на штетата Мет Рајан може да се постигне.И сите од нив треба да брзаат напади кои можат да го проголта време во една четвртина (на моќ на Green Bay s кандидира на играта е дека одбрани мора да сметка за Роџерс на сите времиња, кој е зошто Кристин Мајкл е да се има непредвидливи ренесансата).Но, дали Атланта имаат одбрана која може да го запре Арон Роџерс, Езекиел Елиот или Russell Вилсон?Не во своите најдобри.Тоа е зошто јас сум уште надолу на Атланта долгорочни без разлика на резултатот против Сиетл колку години да одат во казино во мериленд. ПИТСБУРГ STEELERS (+700 да победи LI / +350 до победа AFC) О момче.Ако има било каков тим кој ќе направи ме јаде врана од минатата недела, тоа е Питсбург Steelers.Јас го истакна пред да диви картичка викенд дека јас не сум бил дека сите високо на својата одбрана, а јас сум сè уште не се убедени дека тие се навистина непобедлива тим по тие walloped Мет Мур.Жал ми е ако тепа на Г-дин Копија Одбранбен не инсталира чувство на доверба.Јас ќе кажам дека јас сум голем верник во Бен Roethlisberger.Оттогаш тој stormed лигата назад во 2005 година, Steelers беше смешно добра плејоф тим.Тие се 12-5 СУ во 17 плејофот настапи.Ова вклучува евиденција на 3-0-1 ATS во нивната последните 4 натпревари во разделената круг.Тоа, исто така, вклучува 1-3-2 ATS рекорд во нивната последните 6 плејофот натпреварите.Оние трендови капсулирало Roethlisberger во мало.Тој е одличен одбранбен; некој кој ја има таа "волја да се победи" нешто коментатори yammer на околу.Неговите најголеми противници, ќе се забележи дека Roethlisberger не дестинации големи броеви во целина.Тој е само биле во топ 10 во донесувањето дворови пет пати во текот на 13 сезони, а има само испукани од топ-5 еднаш, кога тој ја ко-предводеше шампионите во 2014 година заедно со Дру Brees.Тој е малку throwback одбранбен.Тој е Cam Њутн со многу повеќе прецизна рака.Тој е Brett Favre без bonehead фрла.Тој е она што ние мисла Џеф Џорџ требаше да биде.Тој е бела Стив McNair или исто така-бела (но начинот на поголем) Стив Младите.Сите во сите, тој е малку мешан торба, како и фактот дека тој е малку повреден ме прави спремна за тимот во целина.На прашањето во расветлување на неговата историска важност меѓу "великаните" е дека Roethlisberger има речиси секогаш е опкружен со квалитетот вештина позиција момци.Питсбург треба да работи еден господар класа за тоа како да се нацрт талент.Мислам дека на сите големи име фантазија играчи, кои биле во Roethlisberger арсенал: Hines Одделение, Plaxico Burress, Мајк Валас, Rashard Mendenhall, Вили Паркер, Jermoe Bettis, Хит Милер, Ле'Veon Бел и Антонио Браун се само неколку.Тоа е еден од оние пилешко и јајца аргументи: се тие големи и покрај него или затоа што од него?Јас би рекол дека е по малку од двете.Големи играчи им помогне на други направи голема, и тоа е symbiotic тип на relatio колку години да одат во казино во мичиген.