колку години да одат во казино во индијана

како казина профит од покер

Wow.Ако сè уште треба да го фати вашиот здив по она што е без прашање најдраматичните Super Bowl заврши во историјата, јас не може да се обвинуваат вас.Јас сум уште се во загуба зборови за себе, има само биле дел од драмски секвенца на настани во завршните фази на играта, кои ќе бидат зборуваше за годините што доаѓаат.Многу од вас го виде тоа на ист начин јас не.Еден оди напред тачдаун со малку повеќе од две минути се стави на New England Patriots понапред од Сиетл Seahawks, 28-24 колку години да одат во казино во индијана. Одбраната елисејските имаше последниот диск за да одговорите на бел и се до последната игра – ќе се дојде до тоа подоцна – Russell Вилсон и Seahawks дело се стави на возбудливоста камбек обид, истакнати од страна на навидум незамислива извртување на неговата назад фати со Jevon Kearse.Зборовите навистина не може да се направи за правда за да го фати; тоа беше тоа неверојатно.Со Seahawks на Patriots цел линија, потценети Patriots cornerback Малколм Батлер успеа да засени Kearse е acrobatic се фати со фантастичен следење на clinch win за Pats.Неверојатна.На целата игра беше nip-и-навивам афера дека избрана на Patriots заминува од 7 доцна во вториот квартал пред Seahawks одговори со 17 директно поени за да одат нагоре од 10 во четвртиот квартал.Токму кога се чинеше како Сиетл беше на пат да го освои својата втора Супер Боул титула во ред, Том Брејди и Patriots оживеа само во времето за да објавите 14 директно поени на свој да одат нагоре 28-24, поставување на неверојатна низа на настани кои ќе се дефинираат во најголем Супер Боул некогаш играл.Кажете што ви се околу Том Брејди, но тој се покажа како за последен пат дека тој припаѓа во една сосема поинаква дискусија во пантеон на најголемите quarterbacks да имате некогаш играл оваа игра.Со оваа победа, тој не само што ја освои својата четврта Супер Боул насловот за да му се стави дури и со Џо Монтана и Тери Bradshaw, но тој не е така, а исто така се поставување на бројни Супер Боул евиденција.Том Брејди е КОЗА, дами и господа.Не постои негирајќи дека сега.Од друга страна, што по ѓаволите се случи на последната игра, Пит Carroll? 2 одредување на Нова Англија две-двор линија со две timeouts лево и ти се јавам внатре коса кога сте имале Marshawn Линч во backfield?Јас никогаш не сум бил на тип на прашање на еден фудбалски тренер acumen, но јас сум правење исклучок од ова време.Што, по ѓаволите, Пит Carroll?!Ова, господине, ќе мора да се живее надолу за остатокот од вашата кариера, дури можеби и целиот живот ако не се води Seahawks на друг Супер Боул наслов.Тоа е цената што ја плаќаат за тоа што еден од повеќето сомнителни тренерски одлуки некогаш сум ја видел.Сте имале Marshawn Линч!Знаеш, дечко, сите ние нежно повик "Ѕвер Режим"!Му даде топката и да се види дали тој може да се стиска во.Ако тој не може, јавете се на пауза, а потоа го направи тоа повторно!Ако тој не може да се друго време, јавете се на вашиот последен пат надвор и потоа префрлете го работите малку.Имаше толку многу опции на располагање и ќе заврши преземањето на riskiest се движи со најмалку износот на награда.Даде кредит да Батлер, исто така, за правење неверојатна читање на игра и сечењето на Даг Болдвин како што беше влечни во помине од Вилсон.Фактот дека undrafted слободен агент кој било игнорирано повеќе пати отколку што се грижат да се смета направија игра е завет на дете таленти.Знам Брејди освои МВП, но не можеше да има најмалку сподели тоа со Батлер?За моите пари, младите buck буквално го освои дека игра за Нова Англија.Ерго, МВП.Ако можете да се обложуваат на Pats (како мене!), честитки!Тоа изгледаше dicey за некое време, но тие некако го извади го надвор.Но, ако сте Seahawks фан, ова е исклучително горчлива пилула за да го проголта.Тоа е веројатно повеќето болни начин да се изгуби Супер Боул дека не вклучува добивање на голиот на клекнете надолу и други тим земајќи го во куќата за да го победи со 1 колку години да одат во казино во мериленд.
Но проклето...два метри...две timeouts...Ѕверот Режим.Сè беше формирана за Линч на удар дома и да даде Сиетл својата втора Супер Боул прстен.Премногу лошо Пит Carroll испречија на патот на својот тим успех колку години да одат во казино во мичиген. Congrats, New England Patriots!Пеколот на игра!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како казина профит од покер.