пинк казино фламинго канзас сити

бесплатни онлајн стариот временски слотови

ONCHAN, Isle of Man – ноември 2016 – Покер и казино игри беа лансирани во Португалија на PokerStars, на Amaya Inc пинк казино фламинго канзас сити. PokerStars.com и PokerStars.еу работат на глобално ниво под лиценци од Isle of Man и Малта влади, соодветно розова слоновите 2 слот преглед.
(Nasdaq: AYA; TSX: AYA) бренд, по приемот на локалната лиценца да се нудат такви игри во земјата.Лиценца беше доделена согласно со Португалија неодамна развиени и спроведени локалните, независни регулаторни и лиценцирање режим бесплатни онлајн pai gow покер со бонус. PokerStars е во крајна линија која е во сопственост на Amaya Inc бесплатни онлајн стариот временски слотови.
PokerStars е лиценциран, одобрена на понудата, или законски нуди под трети лица дозволи или одобренија, нејзините производи и услуги и во различни јурисдикции ширум светот, вклучително и во Европа, и во рамките и надвор од Европската Унија, Америка и на други места. Португалски играчи сега може да имаат корист од PokerStars' доверливи игра и фондот за заштита на под локално регулирани правилата. Amaya очекува да бараат соодветна дозвола за понуда за спортско обложување преку BetStars во Португалија во догледно време.За понатамошни информации, ве молиме контактирајте со: [email protected] За PokerStars PokerStars работи на светот повеќето популарни онлајн покер сајтови, им служи на глобалната покер заедница.Бидејќи започна во 2001 година, PokerStars, стана првиот избор на играчи од целиот свет, со повеќе дневни турнири од никаде на друго место и со најдобрите онлајн безбедноста.Повеќе од 155 милијарди раце се занимаваа на PokerStars, што е повеќе од било кој друг site бесплатни онлајн no limit texas holdem poker.

"Ние сме многу среќни да понуди светските водечки онлајн покер бренд на португалски играчи под локална регулаторна рамка која обезбедува ригорозни заштита на потрошувачите и игри интегритет", рече Ерик Hollreiser, Заменик-Претседател на одделот за Корпоративни Комуникации за Amaya казино уживаат во андите покажува.